Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Čukaričkog rezultatom 3:0 u okviru 22. kola Superlige Srbije…

Pred tačno 14348 navijača na stadionu Rajko Mitić, strelci za crveno bele bili su Kanga, Endiaje i Bukari. Izabranici Vladana Milojevića odigrali su taktički sjajan meč u kojem gostima nija dat ni promil nade za nešto više. Pobeda Crvene zvezde čista je kao suza i niti u jednom momentu nije dolazila u pitanje.

Asistencije su zabeležili Endiaje, Spajić i Hvang, dok je svoj debi u crveno belom imao mladi Ognjen Mimović na poziciji desnog beka i svoj posao je odradio dosta korektno.

Crvena zvezda je u ovaj duel ušla sa imperativom pobede, obzirom da se nastavila trka u dvoje za čelno mesto na tabeli Superlige, ali i sa motivom više, da se ekipi sa Banovog Brda vrati dug iz prvog dela prvenstva kada su crveno beli poraženi na gostovanju protiv Čukaričkog.

Bila je ovo prava utakmica po modelu Vladana Milojevića. Čvrsto na sredini terena, maksimalna koncentracija u odbrani i veliki posed iz koga su proizašla i tri gola, ali i još nekoliko izglednih šansi.

Golovi

Igrao se šesti minut kada je prilikom centaršuta u kaznenom prostoru gostiju, nakon vazdušnog duela i šuta glavom, prekršajem zaustavljen Uroš Spajić. Nakon konsultacije sa VAR sobom, sudija Marko Ivković dosudio je kazneni udarac za Crvenu zvezdu.

Siguran realizator sa bele tačke bio je Gelor Kanga (9.minut).

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Zvezda je duplirala vođstvo u 36. minutu. Hvang šalje završni pas u šesnaesterac gostiju, a Šerif Endiaje se najbolje snalazi, u prijemu vara Filipovića, a potom rutinski plasira loptu u mrežu Čukaričkog za 2:0 na Marakani.

U 74. minutu Šerif Endiaje “beži” štoperu gostiju Vranješu, a ovaj iskusni igrač startuje sa leđa i obara Zvezdinog špica za novi jedenaesterac.

Odgovornost je preuzeo Osman Bukari, bio je vrlo precizan i to je bilo konačnih 3:0 za Crvenu zvezdu.

Mogli su crveno beli i do ubedljivijeg rezultata, stvoreno je nekoliko dosta solidnih situacija pred golom gostiju, ali se u nekoliko navrata, sjajnim odbranama istakao golman Čukaričkog – Filipović.

Jedinu pravu priliku u toku 90 minuta gosti su imali preko Miladinovića, ali je sjanom odbranom sprečio Čukarički da dođe do utešnog gola.

Ovom pobedom fudbaleri Crvene zvezde ponovo “dišu za vrat” ekipi Partizana koja ima prednost od jednog boda.

Naredni duel crveno beli igraju u Bačkoj Topoli, subota 2. mart od 16 časova, protiv ekipe TSC-a, takođe dužnika iz prvog dela sezone. Ni malo lak raspored za izabranike Vladana Milojevića, obzirom da posle ovog teškog gostovanja sledi i večiti derbi.