Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su u Pioniru, pred 4500 navijača, ekipu Igokee rezultatom 104:71 (27:11, 34:19, 20:11, 23:30) u utakmici 18. kola ABA lige.

Crveno bele je predvodio Nemanja Nedović sa 20 poena. Fakundo Kampaco postigao je 14 koševa uz pet asistencija, a sa 14 poena utakmicu je završio i Ognjen Dobrić.

Luka Vildoza dodao je 13 poena, Filip Petrušev 12 koševa i 10 skokova, Dalibor Ilić 12 poena, a Ognjen Kuzmić 11.

Srpski i regionalni šampion odlučno je ušao u duel u dvorani „Aleksandar Nikolić“ i predvođen raspoloženim Filipom Petruševim već posle prve četvrtine imao je 16 poena prednosti (27:11). Mladi centar je u uvodnoj deonici zabeležio 10 poena.

Ekipa Duška Ivanovića je u istom ritmu nastavila i u drugoj deonici a dirigentsku palicu preuzeo je Fakundo Kampaco, koji je brzo upisao 10 poena i na odmor se otišlo sa velikih 61:30.

Domaći su u poslednju četvrtinu ušli sa plus 40 (81:41), a ozbiljnom igrom do kraja meča zadržali su ogromnu prednost. Maksimalnih 100:59 bilo je u 37. minutu.

Crvena zvezda vs Igokea | crvenazvezdabeograd.com

Crveno beli su pogodili 19 trojki iz 30 pokušaja.

Boxscore

Crvena zvezda vs Igikea | Boxscore | crvenazvezdabeograd.com

Zvezda u sledećem kolu ABA lige gostuje Zadru, ekipi koja im je nanela jedini poraz, a pre toga očekuje je i duel sa Makabijem u Tel Avivu u okviru Evrolige (četvrtak 09.02 od 20:05 časova).