Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od ekipe RB Lajpcig rezultatom 3:1. Meč trećeg kola grupe G, grupne faze Lige šampiona, koji je odigran na prepunoj Red Bull Areni, od kojih je navijača beogradskog kluba bilo negde oko 7000 i koji su pružili fantastičnu podršku svom klubu, u potpunosti je pripao predstavniku Bundeslige.

Strelci na sinoćnjem meču bili su Raum u 12, Simons u 59. i Olmo u 84. minutu za RB Lajpcig, a Stamenić u 70. minutu za Crvenu zvezdu.

Kada se sve sabere i oduzme srpski šampion još je daleko od toga da može ravnopravno da se nosi sa ekipama iz liga petice i ostvari neki ozbiljniji rezultat u elitnom evropskom klupskom takmičenju. Ponovo je najbolji igrač tima iz Ljutice Bogdana bio golman Omri Glazer, koji je, iako je primio tri gola, odbranio još šest šuteva koji su već viđeni iza njegovih leđa. Rame uz njega bio je i kapiten Aleksandar Dragović koji je odigrao jednu od najboljih utakmica otkako je u Crvenoj zvezdi.

Konstantnost je ono što u ovom trenutku nedostaje izabranicima Baraka Bahara. Tokom čitavog prvog poluvremena dozvoljavali su protivniku, koji je vršio presing na svakom delu terena, da lako ostvari prednost i bukvalno sedi u krilu odbrambenih igrača Crvene zvezde. Posebno je bio diskutabilan sam početak utakmice kada crveno beli nisu imali adekvatan odgovor na početni pritisak domaćina.

Ilustracije radi, kod prvog gola RB Lajpciga, čak pet igrača u belim dresovima našlo se oko Mirka Ivanića kome je oduzeta lopta na nekih trideset metara od gola Glazera, da bi, iz akcije koja je usledila nakon toga, domaći igrači postigli prvi pogodak na meču.

Raum | 1:0

Imala je Zvezda i dve situacije u prvom delu igre koje su ostale nedorečene. Šut neometanog Hvanga sa nekoh dvadesetak metara od gola domaćina u trećem minutu nakon brze tranzicije, koji je otišao pored gola, kao i propuštena prilika u kontranapadu kada je u situaciji 2 na 1 Endiaje trebalo samo da uputi pravovremen pas ka Olajinki koji bi se našao oči u oči sa golmanom Lajpciga Blasvičom, ali je bio neprecizan i mlak.

Imala je Crvena zvezda i dosuđen kazneni udarac u 28.minutu meča, ali je nakon intervencije iz VAR sobe, sudija Sančez tu odluku poništio. Oprečna su mišljenja da li je do toga trebalo da dođe obzirom da je iako je igrač Lajpciga prvi dodirnuo loptu, intezitet starta nad Olajinkom bio itekako snažan.

U prvih petnaestak minuta drugog poluvremena gledali smo Zvezdu kakvu želimo i kakva bi trebalo da bude tokom svih devedeset minuta utakmice. Bahar je napravio odličnu izmenu, umesto potpuno neupotrebljivog Olajinke u igri se našao Osman Bukari, koji je kuburio sa povredom i bilo je pitanje da li će uopšte zaigrati. Svojom brzinom i prodorima potpuno je promenio krvnu sliku ekipe i tim iz Ljutice Bogdana postao je mnogo opasniji.

Osman Bukari

Povijala se odbrana RB Lajpciga u tim trenucima i trener Marko Roze ekspresno je odgovorio na novonastalu situaciju na terenu. U igri su se našli prvotimci Baumgartner i Klosterman koji su odmah uspostavili ravnotežu na sredini terena. Vrlo brzo nakon toga tim iz Lajpciga je duplirao prednost.

Ostavili su igrači sredine terena gotovo samog Simonsa na nekih 25 metara od gola Omrija Glazera koji razantnim i preciznim šutom pogađa same rašlje izraelskog čuvara mreže.

Xavi Simons | 2:0

Nakon toga odgovara i Zvezdin stručni štab i u vatru šalju “Zvezdinu decu”. Mijatović, Lučić i Nedeljković donose svežinu i brzinu koja je rezultirala pogotkom Marka Stamenića u 70.minutu. Šutirao je Dragović sa nekih 18 metara, a lopta se odbila pravo do reprezentativca Novog Zelanda koji je praktično iz peterca poslao u mrežu golmana Blasviča za 2:1 na Red Bull Areni.

Marko Stamenić | 2:1

To je bio znak za naše navijače koji su i do tada u potpunosti dominirali na tribinama Red Bull Arene da još jače podrže svoje ljubimce. Orila se pesma, dlanovi i grla se nisu štedeli u nadi da će crveno beli doći do još jednog gola i tako željenog nerešenog rezultata.

Sve je to, nažalost, presekao, a ko drugi nego Dani Olmo, koji je u igru ušao u 75.minutu i bilo mu je potrebno samo nekih devet minuta da smesti loptu iza Glazerovih leđa.

Dani Olmo | 3:1

Mogao je Nedeljković da svoj debi u Ligi šampiona zaokruži i pogotkom, ali je njegov šut, iskosa sa desne strane, završio na stativi domaće ekipe.

U drugom meču grupe G, Mančester siti je savladao ekipu Jang Bojsa u gostima istovetnim rezultatom, tako da se Zvezda i tim iz Švajcarske nalaze na deobi trećeg mesta sa istovetni brojem osvojenih bodova i potpuno istom gol razlikom.

Zvezdu u narednom periodu, do utakmice četvrtog kola i novog duela sa Lajpcigom na Marakani, čeka baš zgusnust raspored i na stručnom štabu je veliki posao da oporavi i pripremi ekipu za predstojeće duele.

Pratite nas na našoj Facebook Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu.