Fudbaleri Crvene zvezde, na praznom stadionu “Rajko Mitić”, savladali su ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca, u poslednjem kolu regularnog dela Superlige Srbije, rezultatom 2:0. Strelci za crveno bele bili su Aleks Vigo i Stefan Mitrović.

Sledi plejof domaće lige, a raspored će se znati kada se odigraju sve utakmice poslednjeg kola domaćeg šampionata. Fudbaleri Crvene zvezde tako su završili ovaj deo prvenstva sa osvojena 82 boda bez ijednog poraza, ostvarenih 26 pobeda i samo 4 nerešene utakmice uz impresivnu gol razliku 81-14.

Crveno belima je potrebna još samo jedna pobeda kako bi overili titulu i samim tim direktno učešće u grupnoj fazi UEFA Lige šampiona, a ukoliko TSC i Čukarički danas ne ostvare pobede šampionski šampanjac u Ljutice Bogdana bi mogao da se otvori već večeras.

Utakmica protiv kragujevčana na stadionu „Rajko Mitić“ odigrana je bez prisustva publike, jer je FSS kaznio Crvenu zvezdu zbog ispada navijača na utakmici sa Novim Pazarom.

Bez navijača sve je delovalo poprilično otužno na Marakani, ali Zvezda je rutinski slavila. Sve je bilo rešeno već u 6.minutu kada je Aleks Vigo fenomenalnim udarcem sa nekih 18 metara savladao golmana gostiju.

1:0 | Alex Vigo
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Nakon datog gola fudbaleri Crvene zvezde potpuno su preuzeli kontrolu susreta. Najveću šansu da se duplira prednost imao je Aleksandar Katai sredinom prvog poluvremena kada u situacijai 1 na 1 bio neprecizan.

U drugom delu susreta, trener Miloš Milojević dao je šansu mladim nadama Crvene zvezde, a oni su mu to vratili na najbolji način, kada je Stefan Mitrović u 78.minutu pogotkom stavio tačku na ovaj duel.

2:0 | Stefan Mitrović

Kao što smo rekli na početku, crveno beli nastavljaju u plejofu, a raspored će biti poznat nakon odigranih večerašnjih utakmica.