Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 2:2 (0:2) sa ekipom Mladosti iz Lučana u okviru 2. kola Superlige Srbije…

Pred nešto više od 11 hiljada navijača na beogradskoj Marakani, izabranici Vladana Milojevića delovali su prilično indolentno i jalovo. Vodili su lučanci do pred sam kraj utakmice sa dva gola razlike, da bi fudbaleri Crvene zvezde u samom finišu meča, zahvaljujući Duarteu i Endiajeu koji su pogodili u 86. i 91. minutu došli do kakvog takvog i sigurno neplaniranog remija.

Ekipa iz Lučana odigrala je vrlo hrabro i čvrsto, a kao nagrada takve igre stigla je u 21. minuta kada je senegalac Ibrahim Endiaje smestio loptu iza leđa golmana crveno belih Ilića. Ovaj gol je potvrđen nakon VAR provere.

I.Endiaje | 0:1

Mladost je duplirala svoju prednost u 37. minutu meča. Nakon slobodnog udarca sa desne strane, stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru crveno belih u kojoj se najbolje snašao igrač gostiju Nikola Ćirković za neočekivanih 0:2.

N.Ćirković | 0:2

Pokušali su igrači Crvene zvezde da do kraja poluvremena smanje prednost gostiju, ali u tome nisu uspeli.

Menjao je Milojević već na poluvremenu u želji da promeni krvnu sliku svoje ekipe. Na terenu su se našli Mijailović i Duarte umesto indisponiranih Pume i Dalsia, da bi u 66.minutu u igru ušao i Jovanović, a nešto kasnije i Gelor Kanga.

Ipak, za krajnji ishod utakmice, ključni momenat se desio u 66. minutu kada je igrač gostiju Ljubomirović dobio, i to zasluženo, crveni karton.

Od tog momenta se igralo samo na jedan gol, Zvezda je napadala u talasima, pomalo i stihijski, ali kao kruna toga došli su golovi.

Igrao se 86.minut kada je Lazar Jovanović uputio centaršut u srce kaznenog prostora gostiju. Bruno Duarte se izvija i glavom postiže svoj već drugi gol u dva nastupa za crveno bele.

B.Duarte | 1:2

Do izjednačenja Crvena zvezda dolazi šest minuta kasnije. Šerif Endiaje postiže gol iz slične pozicije kao i Duarte, koji se ovog puta upisao u asistente, za konačnih 2:2 i za veliku glavobolju trenera Milojevića.

Š.Endiaje | 2:2

Priliku za popravni fudbaleri Crvene zvezde imaće u subotu 3.avgusta kada gostuju ekipi Tekstilca iz Odžaka. Taj duel 3.kola Superlige Srbije igra se u Lazarevcu.

Crvena zvezda × Mladost 2:2 | Game Highlights