Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Mornara rezultatom 91:72 (22:14, 23:27, 22:17, 24:14), u drugom kolu ABA lige.

U Beogradskoj Areni, pred nešto više od 6500 navijača, Crvenu zvezdu do pobede su predvodili Rokas Giedraitis sa 19 i Majk Daum sa 18 poena, a ispratio ih je Luka Mitrović sa 10 poena. Ajzea Kenan je postigao 9, Kodi Miler Mekintajer je meč završio sa 8 poena, isto koliko i Nemanja Nedović

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos, na konferenciji za medije nakon pobede nad Mornarom, ocenio je da je njegova ekipa odigrala odlično drugo poluvreme i dodao da igrači rade naporno i da će uskoro igrati puno bolje.

• Dobro smo počeli, ali je druga četvrtina bila loša, mnogo smo poena primili. Drugo poluvreme je bilo odlično. Bili smo agresivni i imali dobru saradnju na obe strane terena. Birali smo dobre opcije u napadu. I dalje imamo mnogo toga da poboljšamo. Radimo naporno i uskoro ćemo igrati puno bolje.
CRVENA ZVEZDA OUT OF CONTEXT |  crvenazvezdabeograd.com
  • Moramo da nastavimo da pobeđujemo. Potencijal nam je veliki, ali idemo meč po meč. Znam da navijači mnogo žele, ali moraju da budu strpljivi i veruju u tim, a ne da plaču od prvog poraza. Sezona je duga. Moraju da pruže podršku. Znam da se priča o fajnal-foru, ali u poslednjih 12 sezona, Zvezda je samo jednom bila u top osam Evrolige – završio je trener Crvene zvezde.

Crvena zvezda Meridianbet, kao gost, u petak 4. oktobra od 21 čas, otvara evroligašku sezonu utakmicom protiv novajlije Pariza. dok u nedelju, 6. oktobra gostuje ekipi Splita od 17 časova na Gripama u okviru 3. kola ABA lige.

Pratite nas na našoj Facebook Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu