Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet, u finalnoj utakmici kupa “Radivoj Korać”, savladali su večitog rivala rezultatom 85:79 ((15:18, 28:26, 25:19, 17:16)…

Nakon treće ovosezonske pobede u nizu nad večitim rivalom, ovoga buta najbitnije do sada, jer je osvojen prvi trofej u sezoni, trener Crvene zvezde Janis Sferopulos, kome je ovo prvi pehar od kada je seo na klupu tima sa Malog Kalemegdana, a nadamo se ne i poslednji, na konfernciji za medije izrazio je veliko zadovoljstvo ostvarenim uspehom.

Pravi derbi…
  • Pravi derbi, loše smo počeli. U prvom poluvremenu Partizan je u prvih 15 minuta kontrolisao utakmicu. Vodio je 10 poena razlike, ali bilo je veoma bitno kako smo reagovali u poslednjih pet minuta i tako se vratili u život”.
  • U drugom poluvremenu smo odigrali odlično defanzivno. Pronašli smo rešenja kod mnogih igrača, razlog pobede i trofeja je igra svih igrača. Nije lako igrati derbije, nije lako igrati u ovakvoj atmosferi i zadržati koncentraciju. Sve vreme su bili kocentrisani na ono što smo isplainrai i na tome im još jednom čestitam“.
  • Ovo je vrlo lep dan za naš klub, čestitke svima u klubu na poslu koji svakodnevno rade“.
Out Of Context Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com
Imali smo velikih problema pred ovo finale…
  • “Imali smo problema u pripremi utakmice, to mogu sada da kažem. Imali smo problema sa Teodosićem i Lazićem. Nismo znali do poslednjeg minuta da li će igrati. Videli ste koliko je Teodosić igrao u polufinalu. Zato čestitam i svim našim lekarima koji su osposobili igrače. Svi imaju veliki doprinos u ovom uspehu. Tek smo na polovini sezone, imamo još mnogo toga da uradimo”.
Doprinos Miloša Teodosića i Branka Lazića…
  • “Videli ste kakav su doprinos dali u finalu. Pre meča su odradili samo jedan trening bez kontakta i takvi su izašli da igraju utakmicu. Videli ste da su je odigrali svim srcem” završio je trener Crvene zvezde.

Sada sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza i dobra prilika da se ekipa regeneriše i pripremi za naredne obaveze. Prvi sledeći meč Crvena zvezda igra u Minhenu 1. marta protiva Bajerna u okviru Evrolige, a potom sledi gostovanje u Baru protiv Mornara. Taj meč regionalne lige zakazan je za 3. mart.