Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtoj rundi doigravanja Superlige Srbije savladali su ekipu Voždovca, na popularnom “Krovu”, rezultatom 2:0. Strelci za šampiona Srbije bili su Aleksandar Pešić u 6.minutu i Jovan Mijatović u 72.minutu.

Utakmica na krovu TC “Stadion” počela je minutom ćutanja za sve žrtve prošlonedeljnog masakra u Beogradu i Mladenovcu, a igrači oba tima nosili su majice posvećene ovim nemilim događajima.

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Pesma Delija, kako je i najavljeno, nije se čula, a u jednom momentu navijači srpskog šampiona istakli su transparente sa imenima svih poginulih u ova dva monstruozna zločina koji su Srbiju zavili u crno.

Crveno beli su u utakmicu ušli maksimalno motivisani, tako da se na prvi gol nije dugo čekalo. Već u 6.minutu Guelor Kanga iz kornera oštro centrira, a Aleksandar Pešić, kome je ovo prva utakmica posle izlaska iz povrede, se našao na pravom mestu i poslao loptu iza leđa golmana Katića.

0:1 | Aleksandar Pešić | 6.minut

Nastavili su crveno beli da napadaju. Mirko Ivanić, koji je na ovoj utakmici nosio kapitensku traku, imao je šanse u 26. i 32. minutu, a najlepši momenat prvog poluvremena bio je razantni udarac Nikolića iz velike daljine u 45.minutu, ali lopta je završila na prečki domaćina.

Pešić i Mituljikić propustili su prilike u 50. i 68.minutu, da bi tačku na ovaj susret stavio mladi Jovan Mijatović svojim prvencem u dresu Crvene zvezde.

Igrao se 72. minut, a Mijatović je prihvatio loptu na 16 metara, okrenuo se i zadržao na leđima praktično dvojicu fudbalera Voždovca, a onda rutinskom egzekucijom udvostručio prednost crveno belih i potvrdio pobedu.

0:2 | Jovan Mijatović | 72.minut