Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Borca na gostovanju u Čačku u okviru 25.kola ABA Lige rezultatom 82:87 (17:19, 17:23, 16:22, 32:23). Crveno bele je do pobede ponovo vodio Fakundo Kampaco sa postignuta 22 poena i ostvarene 4 asistencije. Sjajnog argentinca ispratili su samo Filip Petrušev i Luka Mitrović koji su postigli po 14 poena.

U prepunoj dvorani kraj Morave, košarkaši Crvene zvezde u meč su ušli dosta nonšalantno. Koševi su se teško postizali, a obe ekipe su prvu deonicu odigrale koš za koš. Sa jedne strane domaće igrače je sputalo to da im je ovo bila jedna od najbitnijih utakmica za opstanak u abaligaškom društvu, dok sa druge strane kod beograđana se osetio umor iz predhodnih utakmica, kao i činjenica da i ovog puta trener Crvene zvezde Duško Ivanović nije mogao da računa na povređene Lazića i Bentila kao i na činjenicu da je Nedović, iako je odigrao pristojnih 22 minuta, još nije potpuno spreman.

Ipak, malo po malo crveno beli su, pod dirigentskom palicom Fakunda Kampaca, sjajno eksploatisali mane u odbrani domaćina i u 33.minutu došli do čak +17.

Misleći da je sve gotovo i da će se utakmica u poslednjih sedam minuta lagano privesti kraju, Ivanović izvodi iz igre Kampaca i ponovo sledi ono što smo mnogo puta videli tokom ove sezone.

Nastao je potpuni pad u igri beogradskih crveno belih, tako da su domaćini uspeli da naprave ogromnu seriju i da se približe na samo tri poena zaostatka. Reagovao je zvezdin strateg, vratio u igru magičnog argentinca koji je u poslednjih pet minuta od 13 datih poena Crvene zvezde dao čak 9.

Na -3 Borac je imao napad i polaganje koje je rampom sprečio Filip Petrušev i to je bio kraj svih nadanja za domaćina kojima su ovim porazom šanse da ostane u eliti svedene u domen nemogućeg.

Što se tiče Crvene zvezde, ponovo su se ispoljile sve boljke viđene tokom ove sezone, a pre svega u odbrani kada nisu uspevali da ispariraju protivničkoj tranziciji.

Game Highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Duško Ivanović vremena za eksperimentisanje nema i mane koje su i sinoć ispoljene moraju se što pre eliminisati.

Crveno beli su se odmah po završetku utakmice u Čačku vratili za Beograd gde slede pripreme za poslednju ovosezonsku evroligašku utakmicu koja se igra u Pioniru 13. aprila od 19 časova. Protivnik je ekipa Fenerbahčea.

ABA League Standings

One thought on “Standardno teško u Čačku, ali pobeda se piše | Borac – Crvena zvezda 82:87”