Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet doživeli su i treći evroligaški poraz. Bolji od ekipe sa Malog Kalemegdana bio je tim Virtusa iz Bolonje koji je slavio rezultatom 85:79 (26:15, 18:18, 18:22, 23:24). Crveno beli se tako nakon četvrtog kola Evrolige nalaze na 13.mestu sa skorom od jedne pobede i tri poraza.

Za razliku od predhodna dva poraza (Žalgiris i Monako) gde su utakmice bile veoma neizvesne i gde se igralo jako do samog kraja, večeras u Bolonji, u prepunoj kultnoj dvorani “Pala Dozza”, sve je bilo rešeno već u prvoj četvrtini.

Izabranici Duška Ivanovića veoma su mlako ušli u prvu deonicu susreta, što je rezultiralo maksimalnim učinkom domaće ekipe. Šengelija i družina pogađali su sa distance bez većih problema gde su čak šest puta bili uspešni u šutu za tri poena. Sa druge strane crveno beli su bili vrlo skromni kako u odbrani, tako i u napadu. Na kraju prve četvrtine bilo je 11 poena prednosti za Virtus (26:15) koju su igrači iz Bolonje manje-više uspešno sačuvali do samog kraja susreta.

Zvezda je u nekoliko navrata stizala prednost domaćina, da bi u poslednjoj četvrtini proigrao Šabaz Nejpir, ispostaviće se na kraju MVP susreta, i najbliže što je Zvezda prišla Virtusu bio je minus od tri poena razlike, ali su ponovo nerezonske greške, brzopletost u napadu, te izgubljene lopte, kumovale da ne uđemo u neizvesnu završnicu i da se nadamo pobedi.

Ono što posebno brine je to da je Zvezda potpuno izgubila igru koja ju je krasila u prvim ovosezonskim utakmicama. Kada se na to nadoveže povreda Nemanje Nedovića, do sada najkonstantnijeg igrača, tokom druge četvrtine i koji se nije vraćao u igru, ozbiljan je izazov pred Duškom Ivanovićem da stabilizuje i pripremi ekipu pred prvi ovosezonski derbi koji se u okviru Evrolige igra u četvrtak.

Statistički, najbolji u Zvezdi bio je Šabaz Nejpir sa ubačena 23 poena i ostvarena 4 skoka i 5 asistencija. Dvocifreni su još bili Luka Mitrović sa 14 poena i Džoel Bolomboj sa 11.