Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Napretka u okviru 17. kola Superlige Srbije rezultatom 1:0. Utakmica je odlučena već u sedmom minutu kada je Piter Olajinka ničiju loptu u šesnaestercu domaćina razantnim šutem poslao iza leđa golmana Bajića.

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Barak Bahar na ovom meču nije mogao da računa na Aleksandra Dragovića, Aleksandra Kataija i Milana Rodića, ali je i pored toga došao do važnog trijumfa nakon koga se najvećem rivalu, Partizanu, približio na tri boda zaostatka.

Nakon postignutog gola gotovo da ništa uzbudljivo nismo mogli videti. Tome je kumovala i očajna “travnata podloga” stadiona “Mladost” u Kruševcu.

Napredak je imao nekoliko pokušaja u prvom poluvremenu, ali nije bio ni blizu toma da ugrozi gol Omrija Glazera. Zvezda je bila ta koja je kontrolisala ritam ovog duela.

U drugom delu susreta čini se da je Zvezda krenula sa željom da osigura pobedu postizanjem još jednog gola, ali do toga nije došlo. Propisno se obrukao Usman Bukari u 72. minutu kada je u sistuaciji 1 na 1 mogao da duplira vođstvo srpskog šampiona.

Do kraja utakmice uglavnom se igralo na sredini terena, sa dosta faulova i prekida, tako da se Zvezda u Beograd vraća sa bitna tri boda.

Odmah nakon završetka susreta u Kruševcu osvrt na utakmicu dao je trener Crvene zvezde Barak Bahar:

Moramo da nastavimo da pobeđujemo !

“Bilo nam je važno da trijumfujemo na ovom meču, naročito zato što je igra bila otežana klimatskim uslovima. Najbitnije je da smo pobedili. Rano smo stigli do prednosti, to je bilo izuzetno značajno. Pored toga imali smo još prilika, koje nismo iskoristili. Očekuje nas još mnogo utakmica, moramo da nastavimo da pobeđujemo“.

Bahar je pohvalio svoje igrače i ocenio da će oni igrati bolje...

„Veoma je bitno da je svaki igrač koji se našao na terenu znao da mora da pruži maksimum, kao i da pokaže stav. Svi igrači su prikazali dobar odnos, a bolja igra će uslediti“.

Izraelski trener dodao je da ekipi mnogo znači podrška navijača…

„Čujemo ih tokom svih 90 minuta. Znam da su razočarani rezultatom prethodne utakmice, iako smo igrali dobro, međutim nismo iskoristili prilike. Fokusirani smo samo na domaće prvenstvo i osvajanje titule“ završio je Barak Bahar.