Fudbaleri Crvene zvezde su, nakon preokreta, jer su na poluvremenu gubili rezultatom 2:1, ostvarili i četvrtu pobedu na pripremama u Turskoj. Posle azerbejdžanskog Nefčija (3:1), poljske Lehije (3:1), slovenačkog Kopera (1:0), savladan je i gruzijski Dinamo iz Tbilisija rezultatom 3:2.

Strelci na stadionu „SC Kalista“ u Antaliji bili su Aleksandar Pešić u 31. i 54. i Mirko Ivanić u 75. minutu za Crvenu zvezduOmar u 35. i Gonsalveš u 37. minutu za Dinamo.

Crvena zvezda je do prednosti došla u 30 minutu, Pešić se upisao u listu strelaca posle sjajne asistencije mladog Mijatovića.

Četiri minuta kasnije Dinamo je došao do izjednačenja. Gol je šutem sa distance postigao Oulad Omar, a treba napomenuti da je pogotku očajnom intervencijom ”kumovao” golman crveno belih Vasiljević.

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

U 37. minutu tim iz Tbilisija došao je do preokreta. Strelac je bio Gonsalveš posle lepe akcije i loše reakcije odbrane srpskog šampiona.
U 54. minutu Pešić je ”poravnao” rezultat posle sjajne akcije i odlične povratne Pruceva.

Potpuni preokret viđen je u 74. minutu, Ivanić je bio strelac posle kornera.

Srpski šampion će do kraja priprema u Turskoj odigrati još dve prijateljske utakmice i to: 25. januara će igrati sa Ludogorecom, a dva dana kasnije sa Austrijom Lustenau.