Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet startovali su pobedom na otvaranju regionalne košarkaške lige. Oni su, u dobrano popunjenoj dvorani Laktaši uglavnom pristalicama crveno belih, rezultatom 81:63 (20:17, 20:15, 26:13, 15:18) savladali uvek neugodnu Igokeu koju sa klupe predvodi bivši trener tima sa Malog Kalemegdana Vlada Jovanović.

Trener Crvene zvezde, Duško Ivanović, na ovom meču nije mogao da računa na čak četiri igrača – Nejpira, Davidovca, Hangu i Bjelicu i to se osetilo u prvoj četvrtini meča. Domaćin je krenuo tvrdo, crveno beli su zahvaljujući, pre svega, Rokasu Giedraitisu držali minimalnu prednost. Od trenutka kada je u igru ušao Miloš Teodosić, kome je ujedno to bila i prva zvanična utakmica u crveno belom dresu, stvari su došle na svoje mesto.

Miloš je povezao redove Beograđana i razlika u Zvezdinu korist se samo uvećavala. Trener Ivanović je bio primoran da u nekim momentima izvede petorke koje nikada zajedno nisu bile na parketu, ali to se nije odražavalo na intezitet, pre svega, odbrane i napadačkih setova.

Kraj poluvremena začinio je sjajni Litvanac trojkom preko ruke sa zvukom sirene, da bi u trećoj četvrtini simultanku odigrao Majk Tobi (19p, 8sk), MVP susreta, potpomugnut sjajnim asistencijama košarkaškog maga iz Valjeva (4p, 8ass). Poseban benefit ove utakmice je Dalibor Ilić (11p, 6sk) koji je dobio svu slobodu na ovom meču i iskoristio ju je na najbolji mogući način. Sjajan u odbrani i dosta dobar u napadačkim akcijama.

Crveno beli su po odlasku na dvocifrenu prednost, koja je u pojedinim momentima iznosila i +20 poena razlike, mirno priveli utakmicu kraju i tako upisali prve abaligaške bodove.

Game highlights
Igokea vs Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Odmah po završetku utakmice u Aleksandrovcu, košarkaši Crvene zvezde krenuli su put Beograda gde slede pripreme za otvaranje evroligaške sezone. Utakmica protiv ASVEL-a igraće se u četvrtak, 5.oktobra u Beogradskoj Areni sa početkom od 19 časova.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu.