Za samo nekih dvadesetak dana Barak Bahar potpuno je promenio filozofiju i fizionomiju igre crveno belih. Visoki presing, kratka otvaranja, mnogo čvrstine u duel igri, napadi po bokovima protivnika, odlična zadnja linija na čelu sa Dragovićem i Glazerom, sve to smo videli juče u pobedi Crvene zvezde nad ruskim šampionom Zenitom od 2:1.

Posebno imponuje poverenje izraelskog stručnjaka u mlade snage srpskog šampiona od Nedeljkovića pa do Mijatovića i koji mu to nesebično vraćaju na terenu. Kada se sve sabere Crvena zvezda će očigledno igrati brz i moderan fudbal i sigurno je da, kao što se dešavalo u predhodnom periodu, neće biti lak zalogaj ekipama sa kojima se bude sastala, u pre svega, grupnoj fazi Lige šampiona.

Zvezda je juče u Sankt Petersburgu potpuno nadigrala ekstremno jaku ekipu Zenita i tako turnir pod imenom “Pari kup” započela pobedom i osvojila prva tri boda.

Strelci za crveno bele bili su Ivanić u 40. i Kraso u 88. minutu iz penala, dok je strelac za domaće bio Du Keiroš u 62. minutu.

Kod crveno belih posebno su se istakli Stamenić u veznom redu i golman Glazer koji je pored nekoliko odličnih odbrana imao i svoj napadački doprinos obzirom da njegove dugačke lopte ka napadačima Crvene zvezde prosto imaju oči.

1:0 | Mirko Ivanić | 40.minut
Zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com
1:1 | Du Queiroz | 62.minut
2:1 | J-P Krasso | 88.minut

Ovo je Zvezdi bila prva pobeda protiv Zenita od kako se ova dva tima tradicionalno sastaju u prijateljskim mečevima. Sledeći meč na ovom turniru crveno beli igraju protiv ekipe Neftčija u subotu 08.jula sa početkom od 18:30 časova i jedva čekamo taj duel.

Game stats

Stadion: “Gasprom Arena”, Sankt Peterburg, Rusija.

Gledalaca: 17970.

Sudija: Aleksej Amelin.

Žuti kartoni: Klaudinjo, Keiroš, Renan (Zenit), Rodić, Stamenić, Lučić, Mijatović (Crvena zvezda).

Strelci: Keiroš u 62. minutu za Zenit, a Ivanić u 40. i Kraso u 88. minutu (iz jedanaesterca) za Crvenu zvezdu.

Zenit: Keržakov (od 46. Vasutin), Karavaev (od 63. Sutormin), Čistjakov (od 46. Adamov), Renan (od 46. Alip), Daglas (od 73. Krugovoj), Keiroš (od 85. Kozlov), Vasiljev (od 76. Kovalenko), Klaudinjo (od 73. Mostovoj), Malkom (od 46. Bakaev), Manutan (od 63. Erohin), Kasijera (od 46. Sergejev).

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković (od 73. Bukari), Eraković (od 73. Spajić), Mijailović (od 83. Nikolić), Dragović (od 73. Milunović), Mitrović (od 63. Rodić), Stamenić (od 78. Kangva), Ivanić (od 63. Ado), Kanga (od 63. Šljivić), Olanjinka (od 46. Lučić), Mijatović (od 63. Kraso).