Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet osvojili su, juče u Železniku, 23.titulu prvaka države. Crveno beli su i u gostima bili bolji od ekipe FMP Soccerbet-a i slavili rezultatom 82:72 (23:27, 20:9, 18:19, 21:17), u drugoj utakmici finalne serije plejofa košarkaške Superlige Srbije. Ovo je peta dupla kruna u bogatoj istoriji tima sa Malog Kalemegdana i osma titula u nizu.

Kao i u prvoj utakmici finala, kada su crveno beli slavili rezultatom 94:70, ekipu sa Malog Kalemegdana do pobede je vodio, na kraju će se ispostaviti i MVP završnice šampionata, Luka Mitrović. On je za ukupno 21 minut koliko je proveo na terenu, postigao 16 poena i ostvario 6 skokova. Pratili su ga Fakundo Kampaco (11p, 7ass) Ben Bentil (14p) i Nemanja Nedović (11p).

Kompletnu stastistiku sa utakmice možete pogledati OVDE.

Tok susreta

Poprilično je bilo izjednačeno na početku meča (14:14), a prvi je osetniju razliku stekao FMP, koji je poveo sa 24:16. Imali su Panteri nedugo potom i +6 (29:23), ali su košarkaši Crvene zvezde nanizali deset poena za vođstvo (33:29).

Do odlaska na poluvreme ekipa Duška Ivanovića je dodatno podigla razliku i na odmor se otišlo sa rezultatom 43:36.

Dosta lenjo su košarkaši Crvene zvezde ušli u drugo poluvreme. Domaćin je osetio da može da sustigne prednost i u tome su uspeli i čak poveli (53:49).

I ponovo je usledila serija Crvene zvezde. Sa dva uzastopna slobodna bacanja Stefana Lazarevića i „dva plus jedan“ Fakunda Kampaca, crveno beli preuzimaju potpunu kontrolu finalnog meča (58:53).

Početkom poslednje četvrtine tim sa Malog Kalemegdana stiče i najveću razliku na ovoj utakmici. Stefan Marković pogađa za tri (64:55) a potom isto to čini i Ben Bentil (69:59). Nakon toga nije više bilo dileme ko je novi-stari šampion Srbije. Crveno beli mirno su priveli kraju ovo finale i slavlje je moglo da počne.

Košarkaše Crvene zvezde Meridianbet već u utorak očekuje početak finalne serije ABA Lige protiv večitog rivala. Ono što može da brine Duška Ivanovića pred ove duele je to da je uz već rovitog Luku Vildozu, koji je juče bio u civilu, povredu zadobio i Ognjen Dobrić.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.