Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet doživeli su i šesti poraz u okviru Evrolige, tako da posle odigranih devet kola ovog takmičenja tim sa Malog Kalemegdana je na skoru 3-6. Bolji od njih, sinoć u Atini, bili su košarkaši Olimpijakosa koji su na kraju slavili rezultatom 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30).

Trener Sferopulos sinoć je na klupi imao samo 11 raspoloživih igrača, od kojih dvojica (Ilić i Kuzmić) nisu ni ulazili u igru, ako se izuzme Ilićeva rola od 11 sekundi u odbrani poslednjeg napada domaćina na poluvremenu. U takvoj konstelaciji snaga i samo nepunih 48 sati nakon pobede nad Fenerbahčeom gde je fizička i psihička potrošnja igrača bila ogromna i ne čudi što se ovaj duel završio tako kako se završio.

Zvezda je na krilima Nemanje Nedovića odigrala odličnu prvu deonicu, koji je u tom delu igre postigao 11 poena za prednost gostiju na kraju 23:20. Imala je Zvezda u 14.minutu i najveću prednost (39:31), ali kako je vreme odmicalo domaćin je sve više stezao odbranu, odradio sjajne izolacije na najopasnijim igračima Crvene zvezde i u napadu preko Mustafe Fala rutinski završavao akcije za seriju od 10:0 i vođstvo na poluvremenu 45:44.

U drugom delu igre videli smo potpuni pad energije košarkaša iz Beograda koji su treću deonicu završili sa ubačenih samo devet poena, dok je domaćin to valorizovao sa velikih +11.

Crveno beli iz Beograda se ipak ne predaju i početkom poslednje četvrtine smanjuju na 66:59. Međutim, domaćin odgovara i u 35.minutu vodi sa 78:63. Usledila je serija Crvene zvezde od 12:2 za 80:75. Oba tima potom ulaze u prazan hod, a domaći na 45 sekundi pre kraja vode sa 82:75.

Zvezda kreće na sve ili ništa. Teodosić pogađa trojku za 82:78, ali potom na scenu stupaju evroligaške sudije. Nedović prilikom izvođenja lopte košarkaša Olimpijakosa gazi čeonu liniju, i kao u Barseloni kada se meč lomio, crveno belima se sudi tehnička greška.

Domaći su poveli 85:78, a potom Zvezda pravi seriju 5:1 i smanjuje na 86:83 samo 14 sekundi pre kraja. Na žalost, u penal završnici Olimpijakos je sačuvao stečenu prednost i ostvario svoju petu evroligašku pobedu.

crvenazvezdabeograd.com

Igrač utakmice svakako je Alek Peters iz Olimpijakosa koji je postigao 28 poena, ali najveće zasluge za pobedu atinjana ima centar Mustafa Fal koji je bio nerešiva enigma za centarsku liniju Crvene zvezde. On je pored sjajne defazivne role i uhvaćenih čak 14 skokova (7/7), postigao i 14 poena što je najviše u njegovoj karijeri.

Sa druge strane, u Crvenoj zvezdi statistički gledano, najbolji je bio Nemanja Nedović sa postignutih 26 poena. Pored njega Miloš Teodosić ubacio je 15 uz 4 asistencije, dok su svi ostali imali jednocifren učinak.

Skraćeni roster, veliki broj povređenih igrača, nedostatak kvalitetnih košarkaša na pojedinim pozicijama polako uzima svoj danak u timu sa Malog Kalemegdana. To se sinoć najbolje videlo na primeru Rokasa Giedraitisa, najkonstantnijeg zvezdinog igrača na početku sezone, koji od utakmice sa Partizanom odmenjuje i Hangu i Lazića i čija se potrošnja u odbrani negativno odražava ne njegov učinak u napadu.

Ukoliko se nastavi sa ovakmim trendom i ne bude li neke iole suvisle doselekcije, pre svega na poziciji 4, Zvezdina igra će nastaviti da pati u svim segmentima, te verovatno možemo očekivati dosta lošije rezultate od očekivanih i najavljivanih na početku sezone.

Košarkši Zvezde sada mogu malo da predahnu posle ubitačne serije od četiri utakmice u nizu u vremenskim razmacima manjim od 48 sati. Sledeći duel je u Beogradu, gde u okviru 8.kola ABA lige u beogradski Pionir stiže ekipa Mornara. Utakmica se igra od 20 časova.