Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Zenita rezultatom 2:1 (0:1). Strelci za crveno bele bili su Aleksandar Katai u 49. i Stefan Leković u 85.minutu.

Ovom pobedom izabranici Vladana Milojevića, sa osvojenih šest bodova, kao i prošle godine, osvojili su Letnji kup u Sankt-Petersburgu.

FK Crvena zvezda

Zenit je bio mnogo bolja ekipa tokom prvog poluvremena, a rezultat toga bilo je i vođstvo višestrukog šampiona Rusije od 1:0 na kraju ovog dela igre.

Strelac za Zenit bio je Klaudinjo na samom početku utakmice, tačnije u petom minutu.

Klaudinjo | 1:0

Zaigrali su igrači Crvene zvezde mnogo bolje i odlučnije u drugom poluvremenu i vrlo brzo došli do egala.

Aleksandar Katai je doneo izjednačenje u 49. minutu…

Katai | 1:1

A potpuni preokret i gol za pobedu videli smo u 85. minutu koji je doneo Stefan Leković, na asistenciju Gelora Kange iz kornera.

Leković | 1:2

I pored osvojenog turnira, srpskog šampiona očekuje još jedan pripremni duel. U petak 12. jula, od 17 časova, crveno bele očekuje utakmica sa Taljares Kordobom iz Argentine.