Fudbaleri Crvene zvezde, na premijernoj utakmici Superlige Srbije, savladali su ekipu Jedinstva sa Uba rezultatom 4:0 (2:0)…

Strelci za crveno bele, pred nešto više od 12.000 navijača na beogradskoj “Marakani”, bili su Šerif Endiaje u 18. i 23. Aleksandar Katai u 54. i Bruno Duarte u 69. minutu. Asistencije su upisali Luka Ilić, Ognjen Mimović i Hwang In Bom.

Sedmostruki uzastopni šampioni Srbije u subotu su se svojim navijačima predstavili u potpuno novom ruhu i sa čak pet novajlija u startnih 11.

Trener Vladan Milojević odlučio je da tek pristiglom golmanu Marku Iliću ukaže šansu od prvog minuta i da odmeni povređenog Glazera, dok su debitantske nastupe još zabeležili Nemanja Stojić, Dalsio, Puma i Luka Ilić, a nešto kasnije sa klupe su ušli mladi Jovanović i strelac četvrtog gola iz prvog kontakta sa loptom – Bruno Duarte.

Crveno beli su bez većih problema zabeležili pobedu na startu prvenstva i odmah pokazali da su ponovo glavni kandidati za osvajanje nove titule šampiona Srbije. Što se tiče novajlije u ligi, oni su ovde jednostavno zalutali.

Simbolično je početni udarac izveo čuveni as crveno belih, a rođeni Ubljanin Dušan Dule Savić, koji kao da je dao „pelcer“ Šerifu Endijajeu koji je već u 18. minutu iskoristio odličan centaršut Ognjena Mimovića za vođstvo od 1:0.

Endiaje | 1:0

Domirali su crveno beli, vršili visok presing i u takvoj konstelaciji snaga najviše se istakao, u prvom delu igre, Luka Ilić. Povratnik u redove crveno belih bio je posebno motivisan na ovom meču, imao je nekoliko sjajnih prodora i driblinga po levoj strani terena, kao i nekoliko obećavajućih pokušaja ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Ipak, u 23. minutu, Luka Ilić je asistirao raspoloženom Endiajeu za velikih 2:0.

Endiaje | 2:0

Crvena zvezda je sa prednošću od dva gola otišla na veliki odmor.

I u drugom delu igre ništa se nije promenilo, a nakon asistencije Hvanga u 54. minutu, Aleksandar Katai trese mrežu za velikih i nedostižnih 3:0.

Katai | 3:0

Ovaj meč sigurno će dugo pamtiti Bruno Duarte. Brazilac, koji je pre par dana stigao u Zvezdu iz Portugalije, odmah što je zamenio Endijajea, bukvalno je iz prvog kontakta sa lopotom postigao prvenac u crveno belom dresu, nakon minijature mladog Jovanovića. Igrao se 69.minut.

Duarte 4:0

Trener Milojević iskoristio je priliku da u drugom delu igre da šansu, pre svih mladim igračima, Jovanu Šljiviću, Lazaru Jovanoviću i Jegoru Prucevu, kao i nezabiolaznom Geloru Kangi, te strelcu Duarteu.

Fudbaleri Crvene zvezde po postignutom četvrtom golu spustili su ritam i maksimalno iskontrolisali završnicu utakmice.

Šampion Srbije i u narednom kolu je domaćin. U goste nam stiže ekipa Mladosti iz Lučana.