Fudbaleri Crvene zvezde savladali su, pre svega zahvaljujući sjajnim mladim igračima iz Zvezdine škole koje je trener Bahar hrabro ubacio u drugom poluvremenu, ekipu lučanske Mladosti rezultatom 3:1.

Utakmica 18. kola Superlige Srbije odigrana je po dosta hladnom vremenu na stadionu “Rajko Mitić” pred nešto više od 6.000 navijača, a strelci za crveno bele bili su Katai u 8, Mijatović u 68, i Hwang u 89. minutu. Jedini strelac za goste iz Lučana bio je Sremčević u 10. minutu utakmice.

Ovom pobedom ekipa Baraka Bahara oborila je svetski rekord Real Madrida po broju prvenstvenih utakmica bez poraza na domaćem terenu. Zvezda je stigla do brojke 122 i taj niz traje od aprila 2017.godine.

Takođe, osvajenjem nova tri boda crveno beli su se trenutno izjednačili sa večitim rivalom na prvom mestu superligaške tabele koji danas igra svoj duel.

Crvena zvezda je povela osmom minutu kada je Aleksandar Katai bio precizan sa penala koji je skrivio odbrambeni igrač gostiju Aleksandar Varjačić igrajući rukom u svom šesnaestercu.

1:0 | Aleksandar Katai
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Kao što se zbiva tokom čitave ove polusezone, vođstvo crveno belih je kratko trajalo. Uroš Sremčević je u desetom minutu izjednačio na 1:1. Žarko Udovičić centrirao je sa levog boka, a mladi napadač tima iz Lučana glavom je smestio loptu iza leđa Omrija Glazera.

Do kraja poluvremena gledali smo uglavnom bitku na sredini terena bez nekoh većih uzbuđenja za promenu rezultata.

U drugom delu igre trener Beograđana Barak Bahar pravi hrabar potez i daje šansu Zvezdinoj deci. U igri su Jovan Mijatović, Knežević i Nedeljković. Ovi mu to vraćaju na najbolji mogući način.

Potpuno je promenjena krva slika ekipe srpskog šampiona, napadalo se u talasima, a kao kruna svega stigli su i golovi vredni osvajanja tri boda.

Prvo je Jovan Mijatović u 68. minutu preciznim udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora, doneo vođstvo crveno belima.

2:1 | Jovan Mijatović

Pobedu ekipi Crvene zvezde potvrdio je Hwang In Boem u 88. minutu, posle sjajne asistencije Jovana Mijatovića.

3:1 | Hwang In-Boem

Poprilično zadovoljan bio je trener crveno belih nakon završetka utakmice…

Barak Bahar

Danas smo postali svetski rekorderi, ali smo se takođe i vratili na prvo mesto na tabeli, možda samo na dva dana, ali je lep osećaj. Uvek je lepo biti deo istorije. Hvala bivšim trenerima, klubu, igračima, članovim stručnog štaba, što su započeli niz, a mi smo samo nastavili i ponosni smo na činjenicu da smo uspeli da srušimo svetski rekord.

Što se tiče same utakmice nije bilo lako, ali smo pronalazili rešenja i igrali pametno. Mladi fudbaleri su ušli u igru i preokrenuli utakmicu, izuzetno sam zadovoljan time. Dobar je trenutak da nastavimo u istom ritmu i u sredu protiv šampiona Evrope. Očekuje nas drugačija utakmica. Igraćemo protiv Mančester Sitija, možda i najboljeg tima na svetu. Moramo da iskoristimo dobar trenutak, verujemo da će stadion biti pun. Želimo da završimo takmičenje u grupnoj fazi sa dobrim rezultatom – završio je trener Crvene zvezde.