Crvena zvezda, otkako je na klupi Barak Bahar, nikako da sastavi kompletnu utakmicu. Dok u domaćem prvenstvu crveno beli odigraju solidno prvo poluvreme, a nakon toga usledi pad u drugom delu utakmice u Evropi je sasvim obrnuto.

I sinoć je tim iz Ljutice Bogdana, u porazu od RB Lajpciga rezultatom 2:1, slobodno možemo reći, prosuo prvo poluvreme. Ponovo je Bahar eksperimentisao sa prvom postavom. Priliku od prvog minuta dobili su Kraso i Lučić, kao i Kanga koji je bio u tandemu sa Hwangom na sredini terena i koja je bila rak rana što se Zvezde tiče na ovoj utakmici. Kada se na sve to doda standardno postavljanje Mijailovića, zadnjeg veznog, na poziciju desnog beka dobijemo ono što smo dobili u prvom delu igre.

Korigovao je Bahar svoje zamisli na poluvremenu. Nedeljković i Endiaje, a kasnije i Olajinka doneli su preko potrebnu agresivnost, pre svega u napadu, ali na kraju ni to nije donelo željeni pozitivan rezultat.

O svemu tome govorio je Zvezdin šef stručnog štaba po završetku utakmice:

Barak Bahar
Barak Bahar
Želeli smo da startujemo jako, ali to nam nije pošlo za rukom. Rano smo primili gol i nismo dobro izgledali na terenu. Popravili smo se u nastavku, stvarali prilike, a onda smo primili drugi gol u momentu naše inciijative. Bio je to baš loš trenutak za nas. Ovo je utakmica gde smo mogli da osvojimo bodove. Borba za treće mesto zavisi sada od Jang Bojsa i nas. Idemo dalje.

Aleksandar Dragović je nakon utakmice bio surovo iskren…

Svako ima pravo da kaže ono što misli. Zasluženo smo imali gol zaostatka, mogli da primimo i više golova. Uspeli smo da se vratimo, a da smo izjednačili na 2:2, bila bi drugačija priča.

Zvezdu sada očekuje utakmica biti ili ne biti u Bernu…

Naravno, očekujemo više od sebe. Svaki meč se borimo, sada smo bili blizu, ali nije bilo dovoljno. Razočarani smo rezultatom, očekivali smo više. Utakmica protiv Jang Bojsa će biti najvažnija za nas.

Zvezda je ponovo imala velike oscilacije…

Imali smo uspona i padova, ali smo igrali hrabro. U drugo poluvreme smo ušli otvorenih karata, pokušali smo da se vratimo, ali nismo uspeli. Važno je da smo se borili. Nikada ne pričam sa igračima odmah posle utakmice, dok sve ne analiziram sa stručnim štabom. Ono što je najvažnije je da smo se borili do poslednje sekunde.

Da li su Nedeljković i Endiaje trebali da počnu susret…

To sad nije važno, posle utakmice su svi pametni. Hteli smo da igramo drugačije, da Kraso bude u sredini, četvorica igrača da se dobro snađu sa loptom, ali zbog visokog presinga to nismo uspeli. Kad pripremite nešto, a nemate rezultate, onda napravite promene. To je moj posao. Drugo poluvreme je bilo bolje, igrači koji su ušli su doneli promene – završio je Barak Bahar.

Pred Zvezdinim trenerom i njegovim stručnim štabom su dani bez spavanja. Odlučujući ispit je pred njima. 28. novembra je utakmica za evropski opstanak.

Pratite nas na našoj Facebook Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu.