Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su u čuvenoj Blaugrani od ekipe Barselone, u okviru 29.kola Evrolige, rezultatom  85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22) i tako ostali bez teoretske šanse da se plasiraju u TOP 8 ovog takmičenja.

Izuzetno je bio raspoložen i željan pobede argentinski plejmejker. Na parketu je proveo skoro 34 minuta i za to vreme zabeležio 24 poena, 6 asistencija, jednu ukradenu loptu i jedna skok. Uz Mirotića bio je najbolji igrač na terenu. Nažalost svu tu Kampacovu energiju i želju nije imao ko da isprati u timu sa Malog Kalemegdana. Na ovaj ili onaj način uvek se uz njega pojavljivao neko iz ekipe, ali niko od njih nije držao konstantu. Jedini koji je nekako držao priključak za sjajnim plejmejkerom bio je Luka Mitrović, ali ni to nije bilo dovoljno da se ostvari prva pobeda u Blaugrani. Vrhunac i pokazatelj svega toga bila su dva promašena zicera kada je Zvezdi trebalo da ostane u igri i uvede meč u neizvesnost od čega je promašaj Lazarevića na polaganju za izjednačenje, dva minuta pre kraja, doveo sve Zvezdaše do očaja.

Zvezda jeste sinoć skupo prodala svoju kožu. Igrači su dali svoj maksimum, ali za neke je to daleko od nivoa koji Evroliga zahteva.

Sa druge strane, evroligaška sudijska trojka predvođena hrvatskim arbitrom Radovićem i sinoć je tendenciozno sudila na štetu srpskog i regionalnog šampiona. Uvek su bili tu da osiguraju i onemoguće svaki nagoveštaj preokreta ukoliko bi španska ekipa bila ugrožena. Posebno izdvajamo detalj sredinom treće deonice kada nije sviran prekršaj (klasična sekirica) nad Petruševim na polaganju, a nakon toga, u sledećem napadu, Zvezda prima tri poena iako je Kampaco odgurnut u pokušaju pravljenja bloka. Na proteste igrača Crvene zvezde arbitri su odgovorili tehničkom greškom.

Tretman koji je Crvena zvezda imala ove sezone u Evroligi otvara mnoga pitanja, ali o tome kada se ista završi.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com
Tok meča

Barselona je od početka susreta vodila sve do starta druge četvrtine kada su crveno beli okrenuli i poveli sa 19:18. Poenima MitrovićaKampaca i Petruševa Zvezda je došla i do +5 (25:20. Ipak domaćin preko MirotićaAbrinesa, koji je u prvom poluvremenu pogodio četiri “trojke” iz četiri pokušaja i Veselog došli na +9 (40:31).

Zvezda je do kraja poluvremena uspela da veže pet poena i smanji zaostatak, tako da se na odmor otišlo sa zaostatkom od četiri poena (40:36).

Barselona je dobro počela drugo poluvreme. Katalonci nisu dozvolili Zvezdi čitava tri minuta da postigne koš, pa su poveli sa 10 razlike. Ipak crveno beli najzad počinju da pogađaju šuteve za tri poena i predvođeni Kampacom stižu na dva poena zaostatka (48:50).

Barselona ponovo odlazi na plus sedam, ali Kampaco, Ben Bentil i Luka Vildoza donose izjednačenje (57:57) na kraju treće četvrtine.

Barselona ponovo dobro “otvara” poslednju deonicu.Opet su na 10 razlike (69:59), ali Zvezda nalazi energiju i stiđe na samo dva poena zaostatka i napad (76:78). Epski promašaj Lazarevića za izjednačenje potpuno menja momentum koji je do tada bio na strani beograđana i košem Jokubaitisa i trojkom Nikole Kalinića Barselona je ponovo povela sa sedam razlike i prednost sačuvala do kraja.

Podsećamo da Duško Ivanović sinoć na raspolaganju nije imao povređene Branka Lazića, Ognjena Dobrića i Nemanje Nedovića, dok Džon Holand, Dalibor Ilić i Ognjen Kuzmić nisu ni ulazili u igru.

Crvena zvezda Meridianbet

Holand, Vildosa 7, Lazarević, Kampaco 24, Mitrović 11 (6 sk), Martin 2, Ivanović 6, Ilić, Marković 6, Kuzmić,  Petrušev 12 (6 sk), Bentil 1 (7 sk).

Tako je Crvena zvezda Meridianbet ostala na 14. mestu evroligaške tabele sa skorom 12 pobeda i 17 poraza.

Naredni meč u okviru Evrolige Crvena zvezda igra protiv Baskonije u Pioniru, a pre toga, u nedelju, domaćin je ekipi Studentskog centra u okviru regionalne lige.