Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu FMP-a rezultatom 87:54 u okviru 17. kola ABA lige…

Ovom pobedom izabranici Janisa Sferopulosa dodatno su se učvrstili na vrhu tabele regionalne lige sa skorom od 15 pobeda i dva poraza.

Crveno beli su do pobede došli u laganom ritmu, a grčki stručnjak na klupi tima sa Malog Kalemegdana uspeo je najzad da odmori neke od nosilaca igre, pre svih Rokasa Giedraitisa i Džoela Bolomboja.

Ipak, najveći teret sinoć ponovo je izneo Jago Dos Santoš, koji je u odsustvu Miloša Teodosića i Nikole Topića na terenu proveo preko 30 minuta i uspešno predvodio Crvenu zvezdu do novog trijumfa. Omaleni Brazilac imao je dabl-dabl učinak. Postigao je 17 poena i uz to ostvario čak 14 asistencija i uhvatio 5 skokova. Pored Jaga sjajan je bio i kapiten crveno belih Branko Lazić koji je takođe postigao 17 poena.

Odmah na startu utakmice crveno beli su dali do znanja da ne žele ništa da prepuste slučaju. Već u šestom minutu došli su do dvocifrene prednosti (15:4) koja praktično nije ispuštana do kraja susreta.

Uspeli su gosti u drugom kvartalu da dođu do -6, ali ništa više od toga nisu mogli da ostvare.

U drugom poluvremenu odigrali su crveno beli maksimalno angažovano, posebno u napadu, tako da je razlika otišla i na preko 30 poena.

Dobra stvar je što je Sferopulos u poslednjoj četvrtini imao prilike da na terenu maksimalno zadrži novopridošlog beka Džavontea Smarta i da ga uigra pred veoma bitne mečeve u Evroligi i ABA ligi. Amerikanac je sinoć za 20 minuta, koliko je proveo na parketu Štark Arene, postigao 13 poena, od toga 11 u poslednjem kvartalu.

Game highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Pred košarkašima Crvene zvezde je ključna nedelja. U četvrtak igraju možda i najbitniju evroligašku utakmicu ove sezone za ostanak u igri za plej-in ovog takmičenja. Crveno beli u četvrtak 25. januara, od 20 časova, gostuju berlinskoj Albi, a potom sledi večiti derbi u okviru regionalne lige (nedelja, 28.januar, 19 časova) gde bi pobedom tim sa Malog Kalemegdana verovatno zacementirao prvo mesto na tabeli i time ostvario prednost domaćeg terena u plej-ofu ovog takmičenja.