Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Partizana rezultatom 2:0 u polufinalnoj utakmici Kupa Srbije…

Crveno bele do pobede je vodio Piter Olajinka koji je od 27. do 29. minuta prvog poluvremena dva puta matirao protivničkog golmana i tako “blic krigom” rešio pitanje pobednika i Crvenoj zvezdi trasirao put u finale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.

Pred nešto više od 28.000 gledalaca na beogradskoj Marakani gledali smo večiti derbi sa mnogo manje bure i neizvesnosti u odnosu na predhodna dva prvenstvena duela ove dve ekipe.

Partizan je od starta krenuo preduzimljivije, već viđeno u prošlim utakmicama, dok su izabranici Vladana Milojevića ponovo bili dosta oprezni.

Otuda i dve šanse za crno bele, prvo Goh, a potom i Baždar, ali je na visini zadatka bio izraelski reprezentativac – Omri Glazer.

Nakon toga, Crvena zvezda preuzima potpunu kontrolu koja je trajala do samog kraja utakmice.

U 27. minutu Hvang je „lažnjakom“ izbacio Kalulua iz igre, a potom je uputio sjajan centaršut na suprotnu stativu. Loptu je glavom zahvatio Piter Olajinka koja se odbija od odbrambenog igrača Partizana i završava u mreži golmana Jovanovića. 1:0 za Crvenu zvezdu !

1:0 | Filipović (a.g.) | crvenazvezdabeograd.com

Samo dva minuta kasnije večiti derbi je praktično rešen. Preslikana situacija kao kod predhodnog gola crveno belih. Ovog puta u ulozi asistenta bio je Srđan Mijailovi. Ponovo sjajan i odmeren centaršut sa desne strane, odbrambeni igrač Partizana je kratak, a neumoljivi Piter Olajinka prima loptu na grudi i iz voleja trese mrežu crno belih i rešava pitanje pobednika. 2:0 za Crvenu zvezdu !

2:0 | Piter Olaynka | crvenazvezdabeograd.com

Imala je Zvezda u ovom prvom delu još jednu kolosalnu priliku da potpuno nokautira večitog rivala, ali je Stamenićev šut iz neposredne blizine odbranio golman Jovanović. Iako je pomoćni sudija u ovoj situaciji do znak za ofsajd, kasnije se utvrdilo da ga nije bilo i da je mladi reprezentativac Novog Zelanda pogodio, gol bi bio priznat.

Marko Stamenić | crvenazvezdabeograd.com

Sa prednošću od dva gola za šampiona Srbije otišlo se na veliki odmor.

Od starta drugog dela igre, fudbaleri Crvene zvezde želeli su da još jednim golom “zaključaju” utakmicu. Ređale su se šanse kao na filmskoj traci, ali ni jedna lopta nije završila iza leđa i večeras najboljeg pojedinca crno belih – golmana Jovanovića.

Piter Olaynka | crvenazvezdabeograd.com
Mirko Ivanić | crvenazvezdabeograd.com
Srđan Mijailović | crvenazvezdabeograd.com
Aleksandar Katai | crvenazvezdabeograd.com

Nakon ovih silnih promašaja, trener Milojević polako ali sigurno je “zatvaro” utakmicu i do kraja susreta više nije bilo većih uzbuđenja. Na kraju zasluženih 2:0 za Crvenu zvezdu i prolaz u finale kupa Srbije gde će tim iz Ljutice Bogdana ukrstiti koplja sa ekipom Vojvodine.

Finale Kupa Srbije zakazano je za 23. maj i igraće se na novom stadionu u Loznici.