Fudbaleri Crvene zvezde savladali su, na gostovanju, ekipu Novog Pazara rezultatom 3:0 u okviru 21. kola Mozzartbet Superlige Srbije…

Strelci za crveno bele bili su Aleksandar Dragović u 9. minutu, Gelor Kanga u 40 sa bele tačke i Šerif Endiaj u 82. minutu.

Iako su sa velikom zebnjom navijači Crvene zvezde očekivali ovaj duel, fudbaleri srpskog šampiona, predvođeni šefom stručnog štaba Vladanom Milojevićem, poprilično su rutinski savladali uvek neugodnu domaću ekipu.

Ovaj susret bio je pravi dokaz koliko je Crvenoj zvezdi na klupi nedostajao neko ko poznaje mentalitet igrača i kako se u ovoj srpskoj ligi zapravo treba igrati. A Vladan Milojević je to pokazo samo posle dve takmičarske utakmice u kojima protivnicima nije dat ni promil šanse za bilo kakvu nadu za pozitivnim rezultatom.

Ovom pobedom fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju poteru za Partizanom koji se nalazi na čelu tabele sa prednošću od jednog boda.

Prvu priliku na meču imao je Piter Olajinka već u šestom minutu kada je posle driblinga snažno šutirao, ali pravo u golmana domaćih.

Ali već u sledećoj opasnoj situaciji po gol domaćih crveno beli dolaze do prednosti i to iz prekida. Igrao se deveti minut, centrirao je Kanga posle slobodnog udarca a Aleksandar Dragović, neometan u srcu kaznenog prostora, poklonio se i glavom savladao čuvara mreže Novog Pazara Mirkovića.

Dragović | 0:1
Out Of Context Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

U 40. minutu dosuđen je penal za Crvenu zvezdu. Momčilović je u srcu kaznenog prostora neoprezno startovao, udario Đigu i posle gledanja VAR-a dosuđen je kazneni udarac za crveno bele. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Gelor Kanga.

Kanga | 0:2

Treba istaći da su se na terenu posle duže pauze, jedan zbog povrede, a drugi zbog reprezentativnih obaveza, pojavili Hvang i Ivanić koji su srednjem redu beograđana dali neku sasvim drugu dimenziju. Takođe, ovoga puta trener Milojević od starta je dao priliku novom napadaču Sremčeviću, kao i Đigi koji je takođe pauzirao zbog reprezentativnih obaveza.

U drugom delu igre fudbaleri Crvene zvezde majstorski su iskontrolisali dalji tok utakmice. Domaćinima nije dat ni promil šanse da nadaju kakvom takvom preokretu.

Tačku na ovaj susret stavio je u 82. minutu Šerif Endiaje. Hvang je centrirao, Điga potom šutirao, a najbolje se snašao špic crvene zvezde koji je butinom uspeo da savlada Mirkovića. Bio je to konačan rezultat ovog susreta.

Šerif Endiaj | 0:3

Do kraja susreta trener Milojević dao je šansu Šljiviću i Kneževiću.

Naredni duel fudbaleri Crvene zvezde igraju Na Banovom Brdu protv Čukaričkog. Taj meč 22. kola SLS igra se u subotu 24. februara.