Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su domaću Cibonu, u “Draženovom domu”, rezultatom 82:59 (21:14, 21:16, 20:20, 20:9), u okviru 23. kola ABA lige…

Ovom pobedom u Zagrebu crveno beli skoro da su zacementirali prvo mesto i prednost domaćeg terena pred plej-of regionalne lige. Za tako nešto potrebno je da izabranici Janisa Sferopulosa u narednom kolu savladaju ekipu Mege.

Crvena zvezda Meridianbet u Zagreb je stigla, malo je reći, desetkovana. Bez pravog pleja, jer se povređenima Teodosiću i Topiću sada pridružio i Jago Dos Santos koji je u susretu protiv Makabija doživeo potres mozga i povredu sinusne kosti. Pored njih trojice u ekipi nije bilo ni bolesnog kapitena Branka Lazića, kao i Treja Tompkinsa za kojeg i dalje ne znamo da li će uopšte odigrati neki meč u crveno belom dresu.

Zbog svega ovoga, kao i sa još svežim sećanjem na prošlogodišnji poraz u “Draženovom domu”, kada je tim sa Malog Kalemegdana predvođen Duškom Ivanovićem ostao bez prvog mesta i time se oprostio od titule regionalnog šampiona, navijači Crvene zvezde sa zebnjom su očekivali ovaj dvoboj.

Ipak, da tako ne bude, i da ovo izgleda kao rutinski trijumf ekipe Janisa Sferopulosa, potrudili su se, pre svih, Nemanja Nedović i Džavonte Smart.

Nedović je za nepunih 21 minut provedenih na terenu postigao 16 poena, ostvario 3 skoka i 5 asistencija i sa pravom poneo epitet najboljeg igrača utakmice. Smart je u igri proveo 30 minuta i za to vreme postigao 15 poena. Dvocifren je bio još Rokas Giedraitis (11 poena).

Out Of Context Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com | Joel Bolomboy

Cibona je znake života dala samo početkom utakmice. Igralo se egal nekih pet minuta da bi Crvena zvezda zaigrala vrhunsku odbranu i domaćima više nije bilo spasa. Crveno beli su već do kraja prve četvrtine stigli do prednosti od sedam poena, da bi vođstvo u drugom kvartalu postalo dvocifreno.

U drugom poluvremenu Crvena zvezda je imala i +20, a poslednji pokušaj Cibone da se kako tako vrati u ovaj meč bio je krajem treće i početkom poslednje četvrtine kada su zagrepčani stigli na -11. Na sve to odgovorio je Nemanja Nedović, koji sam pravi veliku seriju i stavlja tačku na ovu utakmicu.

Game highlights
Out Of Context Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Crveno bele u toku ove nedelje očekuje dupli evroligaški program. Obe utakmice Crvena zvezda igra u Beogradu. U sredu (20. mart) od 19 časova u Areni gostuje Panatinaikos, dok u petak (22. mart), takođe od 19 časova, tim sa Malog Kalemegdana ugostiće bolonjski Virtus.

Naredni duel u ABA Ligi Crvena zvezda igra u ponedeljak 25.marta od 20 časova protiv ekipe Mege. I u tom susretu Zvezda je domaćin.