Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radničkog iz Kragujevca rezultatom 5:0 u okviru 26. kola Mozzartbet Superlige Srbije…

Pred nešto više od 18.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić” strelci za crveno bele bili su Stamenić u 10. Endiaje u 20. i 50. Hvang u 68. i Aleksandar Katai u 75. minutu. Asistencije su upisali Gelor Kanga, Srđan Mijailović, Mirko Ivanić, Piter Olanjinka i Hvang.

Ovom pobedom i osvajanjem nova tri boda, a nakon remija večitog rivala u Lučanima, Crvena zvezda sada čvrsto drži prvu poziciju na tabeli sa prednošću od četiri boda u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Iako se očekivala mnogo neizvesnija utakmica, obzirom na trenutnu formu gostiju, trener Crvene zvezde Vladan Milojević ništa nije želeo da prepusti slučaju. Maksimalno spremljena utakmica koja ekipi Radničkog iz Kragujevca nije dala ni promil šanse da dođe do nekog iznenađenja.

Od samog početka, pa do kraja susreta crveno beli su maksimalno iskontrolisali dešavanja na terenu i otuda i ova ubedljiva pobeda.

Zvezda je furiozno krenula od starta utakmice i već u desetom minutu povela. Nakon kornera koji je izveo Gelor Kanga najspretniji u protivničkom šesnaestercu bio je Marko Stamenić koji je sa druge stative sproveo loptu u mrežu Stojana Lekovića koji je loše procenio let lopte.

Marko Stamenić | 1:0
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Samo sedam minuta kasnije mogla je Crvena zvezda da dođe do ubedljivijeg vođstva, ali je šut Osmana Bukarija u korner poslao golman gostiju.

Ipak, u 20. minutu prvog poluvreena, gostima nije bilo spasa. Nakon centaršuta Srđana Mijailovića, napadač crveno belih Šerif Endiaje sjajno se snašao i petom poslao loptu u nebranjeni deo gola kragujevčana.

Šerif Endiaje | 2:0

Drugo poluvreme nije počelo dobro za gostujuću ekipu. Štoper Radničkog 1923 Slobodan Simović dobio je dva brza žuta kartona, te je tim, koji sa klupe vodi Feđa Dudić, od 48. minuta ostao sa igračem manje.

Crvena zvezda je brojčanu prednost iskoristila samo dva minuta kasnije. Endiaje postiže drugi gol na utakmici, a asistent je bio Mirko Ivanić.

Šerif Endiaje | 3:0

Četvrti gol za crveno bele postigao je Hwang In-Bom 68. minutu. Asistirao mu je Piter Olajinka.

Hwang In-Bom | 4:0

A da majstor ostaje majstor dokazao je Aleksandar Katai u 76. minutu, posle solo bravure, postigavši gol za konačnih 5:0. To je bio njegov 108. gol za Crvenu zvezdu i sada ima samo jedan pogodak manje od legendarnog Rajka Mitića koji zauzima osmo mesto na klupskoj listi strelaca svih vremena.

Aleksandar Katai | 5:0

Navijači Crvene zvezde svakako su zadovoljni otišli sa Marakane. Sledi reprezentativna pauza od dve nedelje a naredi superligaški duel crveno beli igraju u Ivanjici 30. marta.

Ipak, navijači crveno belih nećebiti uskraćeni za klupske utakmice. U subotu (23.mart) na Marakani zakazan je pravi fudbalski spektakl. Prijateljska utakmica u kojoj će Zvezda će od 19 časova ugostiti ruski Zenit!

Game stats

Stadion: “Rajko Mitić”.

Gledalaca: 18241.

Sudija: Jovan Šegrt.

Strelci: Stamenić u 10, Endiaje u 20. i 50, Hvang u 68. i Katai u 76. minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Simović, Ristić, Zorić (Radnički 1923).

Crveni karton: Simović (Radnički 1923).

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović, Điga, Spajić, Rodić (od 80. Radojević), Stamenić (od 63. Mimović), Kanga (od 63. Katai), Hvang, Bukari, Ivanić (od 63. Olajinka), Endiaje (od 70. Sremčević).

Rezerve: Popović, Šljivić, Katai, Olanjinka, Kraso, Radojević, Sremčević, Milosavljević, Mimović, Nikolić.

Radnički 1923: Leković, Ristić (od 67. Bukumira), Šerbečić, Simović, Dadić, Aleksić (od 67. Aleksić), Ćosić, Vidosavljević (od 67. Ivelja), Gluščević, Bevis (od 51. Zorić), Sahli (od 51. Mitrović).

Rezerve: Mladenović, Zorić, Đurić, Milošević, Mitrović, U. Vidović, Ivelja, Adžić, M. Vidović, Bukumira, Tomić.