Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Voždovca rezultatom 6:0 (3:0) u utakmici 21. kola MozzartBet Super lige Srbije.

Crveno beli su u meč ušli odlučno u želji da se što pre reši pitanje pobednika, a utakmica je gotovo bila rešena već u 10.minutu, kada je štoper domaćina Mateja Đorđević skrivio jedenaesterac nad Aleksandrom Pešićem, posle čega je usledio crveni karton i pogodak Guelora Kange sa jedanaest metara.

1:0 Kanga | crvenazvezdabeograd.com

To kao da je bio signal igračima šampiona Srbije koji su odmah nakon vođstve krenuli još jače ka protivničkom golu.

2:0 Osman Bukari | crvenazvezdabeograd.com

Nije se dugo čekalo na povećanje vođstva kada Kanga asistira Bukariju za 2:0 u 19.minutu, a samo pet minuta kasnije Katai postiže gol na asistenciju Ivanića za sigurnih 3:0.

3:0 Aleksandar Katai | crvenazvezdabeograd.com

Iako je Bukari zatresao mrežu u smiraj poluvremena, nakon konsultacije sa VAR-om sudija je poništio ovaj pogodak zbog ofsajda u začetku akcije.

Rezultatom 3:0 za Crvenu zvezdu se otišlo na odmor.

U 64.minutu Zvezda vodi 4:0. Debitantski pogodak postiže Vigo koji je bio nerešiva enigma po desnoj strani za igrače Voždovca.

4:0 Vigo | crvenazvezdabeograd.com

Do kraja meča golove su za crveno bele postigli još Kings Kangva u 77. i Mirko Ivanić u 82. minutu.

5:0 Kings Kangva | crvenazvezdabeograd.com

6:0 Mirko Ivanić | crvenazvezdabeograd.com

Voždovac je do kraja meča uputio samo jedan šut u okvir Borjanovog gola.

Tako se Crvena zvezda učvrstila na vrhu tabele Superlige Srbije, a novi izazov sledi sledećeg vikenda, kada na Marakanu stiže nezgodna ekipa Čukaričkog.

Game stats

Stadion: “TC Stadion”.

Sudija: Dejan Trifković.

Strelci: Kanga u 15. (iz penala), Bukari u 19, Katai u 24, Vigo u 64, Kangva u 77. i Ivanić u 82. minutu.

Žuti kartoni: Mijailović, Daničić (Voždovac).

Crveni karton: Đorđević (Voždovac)                    .

Voždovac: Katić (od 69. Krunić), Mijailović, Đorđević, Damjanović, Daničić (od 65. Đuričić), Matić, Ivezić, Nešković (od 65. Jočić), Novevski (od 46. Ajdinović), Pantović, Teodorović (od 20. Zečević).

Rezerve: Krunić, Ajdinović, Jočić, Kadrić, Lazarević, Medić, Stoisavljević, Vujanović, Zečević, Đuričić, Đurđević.

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković (od 71. Leković), Dragović, Azarov, Mijailović (od 46. V. Nikolić), Kanga (od 61. Kangva), Ivanić, Bukari (od 61. Mitrović), Katai, Pešić (od 71. Rakonjac).

Rezerve: Vasiljević, L. Nikolić, Leković, Gobeljić, Srnić, V. Nikolić, Kangva, Prucev, Mijatović, Mitrović, Rakonjac.