Postavlja se pitanje kako bi Crvena zvezda izgledala da je Duško Ivanović od početka sezone predvodio ovu ekipu i da je registracija Fakunda Kampaca bila pravovremena. Ovako ostaje nam ta privilegija da u samoj završnici gledamo i uživamo u igri srpskog i regionalnog šampiona komponovanog po notama crnogorskog stručnjaka.

Očigledno je da je pauza između utakmica i razuđen raspored dala priliku da se na treninzima odradi ono što je bilo potrebno uraditi u pripremnom periodu.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet od samog početka prve utakmice polufinalne plejof serije ABA Lige su znali šta i kako. Gosti iz Podgorice “živeli” su nekih pet minuta prve deonice, ali o svemu se pitala ekipa sa Malog Kalemegdana.

Jasno podeljene uloge i zadaci koji su maksimalno ispoštovani, ravnomerno raspoređena minutaža i najzad kompletan roster, bez povređenih igrača, doneli su crveno belima, za plejof, neverovatnih +38 na kraju ovog duela 93:55 (30:16, 21:17, 22:10, 20:12).

Od trenutka kada je na semaforu prepunog “Pionira” pisalo 12:11 krenula je crveno bela lavina. Razigrali su se, pre svega, Filip Petrušev, Fakundo Kampaco i što posebno raduje Luka Vildoza. Na kraju prvog kvartala već je bilo velikih +14 (30:16).

Crveno beli nastavljaju u istom ritmu i u drugoj četvrtini u kojoj je potpuno izdominirao neverovatni Fakundo Kampaco. Omaleni argentinac je svojim vanvremenskim napadačko – odbrambenim potezima doveo publiku u hali “Aleksandar Nikolić” do potpunog delirijuma.

Ostaje žal što je zvezdina sedmica ostala na samo šest asistencija jer se nije pogodilo mnogo otvorenih šuteva, posebno trojki koje je kreirao zvezdin plej. Da se i to pogađalo crveno beli bi na poluvreme otišli i sa mnogo ubedljivijom razlikom od one koja je na kraju bila (51:33).

I u drugom poluvremenu igrači Crvene zvezde nisu spuštali “nogu sa gasa”. Imponovala je odbrambena rola svih igrača, a posebno kapitena Branka Lazića koji je najboljeg igrača Budućnosti Erika Grina sveo na, za njega mizernih, 13 poena.

Pred sam kraj utakmice Crvena zvezda je došla i do neverovatnih +40, ali su gosti u poslednjem napadu to sveli za dva poena manje.

Ono što posebno imponuje je podatak da su se u listu strelaca upisali svi igrači Crvene zvezde. Najefikasniji je bio Filip Petrušev sa 17 poena, a slede Ben Bentil (13p), Fakundo Kampaco (11p, 6ass), Luka Mitrović (11p, 10sk), Luka Vildoza (10p, 3ass)…..

MVP meča bio je Luka Mitrović sa indexom od +23, dok je za junaka meča proglašen Fakundo Kampaco.

Photo gallery

Crvena zvezda dakle vodi 1:0 u polufinalnoj plejof seriji ABA lige koja se igra na dve pobede, a priliku da se plasira u finale imaće tek 23.maja u Podgorici. Do tada …

Game highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.
Napred Zvezda !
Zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com
2 thought on “Crveno beli strojevim korakom | +38 na otvaranju polufinalne serije | Zvezda – Budućnost 93:55”
  1. […] Da se vredno i naporno radilo na treninzima pod dirigentskom palicom trenera Duška Ivanovića videlo se odmah nakon prvog podbacivanja lopte na utakmici prvog polufinala plejofa ABA Lige. Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet u potpunosti su ispoštovali dogovor iz svlačionice i snažnom odbranom, te raznovrsnom napadačkom igrom prosto samleli ekipu Budućnosti rezultatom 93:55. […]