Fudbaleri Crvene zvezde, zahvaljujući golom mladog Jovana Mijatovća u 79.minutu, savladali su žilavu ekipu Javora u okviru 12.kola Superlige Srbije, rezultatom 3:2 (1:0). Strelci za crveno bele, pred nešto malo više od 7000 navijača na beogradskoj Marakani, pored pomenutog Mijatovića bili su Skoko (AG) u 16.minutu i Piter Olajinka u 56.minutu.

Kao što smo i rekli u najavi za ovu utakmicu, puleni Baraka Bahara nemaju više prava na kiks u domaćem šampionatu obzirom da se nalaze na drugom mestu na tabeli i da su u zaostatku od četiri boda za prvoplasiranim večitim rivalom.

Žustro i čvrsto su u ovaj susret izašli fudbaleri Crvene zvezde. Napadalo se u talasima i samo je sreća spasila ekipu iz Ivanjice da na poluvreme ne ode sa većom razlikom od one koja je pisala na semaforu posle 45. minuta igre (1:0).

Pogađali su igrači srpskog šampiona u nekoliko navrata i prečku i stative golmana Vasiljevića, a jedini gol delo je igrača Javora Skoka koji je, posle sjajnog proboja po levoj strani Mirka Ivanića, sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

I kada smo svi očekivali da će Crvena zvezda nastaviti u ritmu u kome je odigrano prvo poluvreme, uloge su se promenile. Javor je zaigrao hrabro i otvoreno, odbrana crveno belih ponovo je pokazala svu svoju poroznost i otuda dva gola u mreži Omrija Glazera.

Pri rezultatu 2:2, ispostaviće se na kraju, Barak Bahar uvodi ključne igrače koji i donose pobedu crveno belima. Hwang, Kraso i Mijatović menjaju krvnu slike ekipe iz drugog poluvremena, da bi Zvezdino dete, Jovan Mijatović, u 79.minutu, posle sjajnog centaršuta zvezdinog ponajboljeg igrača Mirka Ivanića, iz srca šesnaesterca glavom sproveo loptu u mrežu golmana Javora i tako svom timu obezbedio nova tri boda.

Jovan Mijatović, gol za pobedu!
crvenazvezdabeograd.com

Po završetku utakmice Delije su jasno rekle šta misle o igri svojih ljubimaca i šta očekuju od njih u Lajpcigu.

crvenazvezdabeograd.com | Foto: Andrej Kranjc

Crvena zvezda u sredu u Lajpcigu igra utakmicu trećeg kola grupe G Lige šampiona i obzirom u kakvoj formi se nalazi ekipa iz Nemačke, pred stručnim štabom crveno belih je ozbiljan posao da, pre svega, odbrambeno upristoji ekipu.