Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet slavili su u četvrtoj utakmici finalne serije ABA Lige. U krcatom Pioniru savladan je večiti rival rezultatom 68:56, po četvrtinama 20:13, 12:11, 17:15, 19:17.

Večeras smo gledali najnegledljiviju utakmicu u ovoj seriji. Da li je do umora ili su igračima oba kluba bile sputane ruke od prevelikog uloga, ali definitivno smo gledali meč sa ubedljivo najmanje poena.

U reviji, takozvanog ciglarenja, bolje se snašla ekipa sa Malog Kalemegdana koja je od sredine prve četvrtine potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom i relativno lakše od očekivanog došla do pobede i tako uvela ovu seriju u petu utakmicu, takozvanu majstoricu, koja će se igrati već u četvrtak u novobeogradskoj “Štark Areni”.

Zvezdu je do pobede u hali “Aleksandar Nikolić” vodio Fakundo Kampaco sa 21 poenom, uz po četiri skoka i asistencije, Ognjen Dobrić je upisao 14 poena i sedam skokova, dok je Filip Petrušev postigao 10 poena.

Partizan je bolje ušao u meč i, uz trojke Avramovića i Zeka Ledeja, poveo sa 12:6 na pet i po minuta pre kraja prvog kvartala. Od tog trenutka, crveno beli preuzimaju kontrolu nad utakmicom koristeći svaku grešku večitog rivala i serijom 14:1 završavaju prvu četvrtinu za vođstvo 20:13.

“Prazni” minuti Partizana od polovine prve deonice, zamenili su “prazni” minuti Zvezde u prvoj polovini druge četvrtine, pa su crno beli serijom 7:0 stigli do izjednačenja (20:20). Usledile su potom greške i veliki promašaji na obe strane. Košarkaši Crvene zvezde su se prenuli i ponovo preuzeli kontrolu utakmice u finišu prvog poluvremena i taj deo igre zatvorili serijom 7:0 za maksimalnih plus osam na poluvremenu – 32:24.

Game Highlights
Zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com

Izabranici Duška Ivanovića su na početku treće deonice, na krilima Ognjena Dobrića stigli i do prve dvocifrene prednosti (37:26). Imali su potom i plus 17 (49:32), ali je pono usledilo već viđeno opuštanje, te je Partizan poenima LedejaLesora i na kraju trojkom Avramovića pred poslednji mali odmor prišao na deset poena zaostatka – 49:39.

Partizan je serijom 8:0 do sredine poslednje četvrtine stigao na minus pet (54:49), ali je to bilo sve što je večiti rival uspeo da uradi. Zvezda je do kraja sačuvala prednost, a trojkom Kampaca, na dva minuta pre kraja, utakmica je bila rešena.

Odlučujuća, peta utakmica finala na programu je u četvrtak od 20.00.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.