U poslednjem, 26.kolu, ABA Lige košarkaši Crvene zvezde Meridianbet, u dobro popunjenom Pioniru (4328 gledalaca), savladali su ekipu Splita rezultatom 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13).

Najbolji u ekipi crveno belih bio je Filip Petrušev sa ubačenih 25 poena, 4 asistencije i 6 skokova. Pratili su ga Nemanja Nedović (15 poena, 2 asistencije, 4 skoka) i Fakundo Kampaco (9 poena, 4 asistencije i 3 skoka).

Raduje povratak kapitena Branka Lazića kojeg je trener Duško Ivanović na parketu držao oko 7 minuta, a Zvezdin kapiten je, uz solidnu odbrambenu rolu, ubacio jednu trojku.

Crvena zvezda je u meč ušla čvrsto sa namerom da na samom početku prelomi ovaj duel. Posle samo šest minuta igre na semaforu je pisalo 18:7. I umesto da se nastavi u tom ritmu, usledio je nagli pad i opuštanje, tako da su splićani već do kraja prve četvrtine uspeli da se rezultatski priključe (23:21).

U drugom i trećem kvartalu gledali smo pravo košarkaško mučenje. Igralo se čvrsto, sa puno oscilacija i velikim brojem grešaka. Nerešive enigme za košarkaše Crvene zvezde, u tim momentima, bili su, pre svega Šorter, koji je meč završio sa 21 poenom, a sporadično su mu se priključivali Nelson, Salivan i Tišma.

Ipak igrači tima sa Malog Kalemegdana u poslednjoj deonici zaličili su na ekipu iz poslednjih par, pre svega, evroligaških utakmica. U prva četiri i po minuta poslednje četvrtine crveno beli prave seriju 14:0 i stižu na velikih +16 (79:63). Za goste više nije bilo spasa i beograđani su utakmicu mirno priveli kraju.

Game Highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Puno je posla pred Duškom Ivanovićem pred odlučujuće susrete u regionalnom takmičenju. Pre svega potrebno je poraditi sa nekim igračima u tom nekom voljnom momentu i disciplini u igri.

Photo Gallery

Za košarkaše Crvene zvezde ovo nije kraj što se tiče regularnog dela regionalnog takmičenja obzirom da treba odigrati još dve zaostale utakmice i to protiv Mornara u Baru 20.aprila (19:00) i Cedevita Olimpije 24.aprila u Ljubljani (18:00).

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.

ABA League Standings

One thought on “Pobeda u poslednjem kolu ABA Lige | Crvena zvezda – Split 83:74”