Sjajno spremljena utakmica protiv svog bivšeg kluba i izuzetno motivisani i odgovorni igrači doneli su pobedu Janisu Sferopulosu i Crvenoj zvezdi Meridianbet protiv uvek neugodnog Makabija.

Grčki strateg je odmah po završetku meča dao viđenje ovog duela odigranog u okviru 16. kola Evrolige koji su crveno beli dobili rezultatom 98:92

Janis Sferopulos
Bila nam je potrebna ova pobeda. Hteli smo ovo više od protivnika. Borili smo se za svaku loptu i posed. Posle prve četvrtine kontrolisali smo utakmicu. Naravno da je Makabi imao kvalitet da proba i pokuša da se vrati, ali smo odgovrno i koncentrisano priveli utakmicu kraju.

Čestitam ekipi na pobedi, pokazali su ogromnu želju da savladaju odličnu ekipu Makabija. Svi su pokazali izuzetnu borbenost na terenu. Miloš Teodosić nas je predvodio u ofanzivnom delu, ali košarka je timska igra i ogroman je značaj na terenu imao i Branko Lazić kad je u pitanju odbrana.

Specifična utakmica u nekoliko aspekata…

Svi znaju da je meni ovo kao bivšem treneru Makabija ovo posebna utakmica. Svakako želim Makabiju sve najbolje u nastavku sezone. Sigurno je nama bilo neobično da igramo pred praznim tribinama, navikli smo se da u Beogradu imamo ogromnu podršku, ali ovo je specifična situacija – završio je Sferopulos.

Crveno beli su tako ostvarili svoju šestu pobedu i do zone plej ina ih dele dve pobede. Ipak raspored u narednom periodu izabranicima Janisa Sferopulosa nikako ne ide na ruku. Do kraja godine slede gostovanje Panatinaikosu, pa Fenerbahčeu. 4. janura crveno beli dočekuju večitog rivala, pa gostuju Asvelu i Milanu. Tek sredinom januara Crvena zvezda igra kući, tačnije 18. kada u Štark Arenu dolazi Baskonija.