U derbiju 20. kola Mozzart bet Super lige Srbije Crvena zvezda i Vojvodina odigrali su nerešeno 1:1 (1:1).

Povela je Vojvodina u 26. minutu. Precizan je bio Uroš Kabić, na asistenciju Filipa Malbašića. Izjednačio je Aleksandar Katai, dva minuta kasnije. Odličnu asistenciju Gelora Kange umešno je iskoristio za konačnih 1:1.

Na prste jedne ruke možemo nabrojati šanse u toku 90. minuta ovog duela. Zvezda napadački jalova, Vojvodina odlična u bloku.

Sve što je bilo vredno pomena, što se tiče same igre su golovi par polušansi.

Kanga je u 10. minutu centrirao sa desne strane, u visokom luku lopta ja pala na prečku.

Novosađani su do prednosti došli u 26. mnnutu, Kabić je sa ivice kaznenog opalio pod prečku, tačno iznad Borjana, koji nije uspeo da reaguje – 0:1

Crvena zvezda vs Vojvodina 1:1 | crvenazvezdabeograd.com

Brzopotezno je stiglo izjednačenje, u 29. minutu pas Kange sa svoje polovine pred kazneni rivala, onda je Katai sa 15 metara iskosa lobovao istrčalog golmana Carevića – 1:1.

Zvezda je u 50. minutu mogla da dođe do vođstva, Pešić je primio loptu u kaznenom prostoru, zagradio se, loptu odložio Ivaniću, koji je neometan sa 11 metara loptu poslao preko gola.

Kanga je u 61. minutu sa dvadesetak metara plasirao loptu u donji desni ugao, umalo lopta da prevari golmana Carevića, ali je stigao da se baci na pravu stranu i odbrani u poslednji čas.

Šut Kataija iskosa sa pet metara odbranio je Carević u 72. minutu.

Carević je u 83. jedan „balon“ Kangve sa 22 metra, koji je išao pod prečku, izboksovao u korner.

Đorđević je u 88. minutu centrirao sa leve strane, u blizini korner zastavice, uz pomoć vetra umalo lopta da iznenadi golmana Borjana koji ju je nekako izboksovao u korner.

Game stats

Stadion: “Rajko Mitić”.

Gledalaca: 20118.

Sudija: Aleksandar Živković.

Strelci: Bukari u 29. minutu za Crvenu zvezdu, a Kabić u 25. minutu za Vojvodinu.

Žuti kartoni: Kanga, Bukari (Crvena zvezda), Carević, Milošević (Vojvodina).

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić (od 46. Azarov), Mijailović (od 62. Kangva), Kanga, Ivanić (od 88. Milunović), Bukari (od 62. Mitrović), Katai (od 81. Prucev), Pešić.

Rezerve: Vasiljević, L. Nikolić, Milunović, Leković, Azarov, Srnić, Kangva, Nikolić, Prucev, Mitrović, Mijatović.

Vojvodina: Carević, Lazarević, Traore, Vitas (od 53. Jeličić), Đorđević, Topić, Zukić (od 90. Miletić), V. Simić, Kabić (od 74. Baraj), Čumić (od 90. Milosavljević), Malbašić (od 74. Milošević).

Rezerve: N. Simić, Bjeković, Jeličić, Ljubisavljević, Antonijević, Miletić, Milosavljević, Kovačev, Baraj, Milošević, Nikolić.

One thought on “Simboličnih 1:1 na otvaranju polusezone i oproštaju od Mihe”