Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet, sinoć u Pioniru, ostvarili su četrnaestu evroligašku pobedu. Oni su i drugi put u ovoj sezoni bili bolji od ekipe Valensije i slavili rezultatom 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11).

Rezultati ostalih ekipa koji pretenduju na TOP 8 nisu se poklopili sa željama crveno belih, ali nada još postoji. Ali kako iz tabora tima sa Malog Kalemegdana, nema više opterećenja tom činjenicom i svakoj utakmici će se pristupiti kao “malom finalu”.

Ono što je bitnije za Crvenu zvezdu je to da se polako ulazi u ritam, da se diže forma za najvažniju ovosezonsku bitku, a to je finale plejofa ABA Lige.

Sinoć su momci u crveno belom demonstrirali kako jedna timska pobeda treba da izgleda. Iako bez Nemanje Nedovića, kojeg je virus, zbog kog su crveno beli tražili odlaganje utakmice sa Mornarom, udaljio sa terena i već duže odsutnog kapitena Branka Lazića, svi ostali momci koji su se pojavili na parketu dvorane “Aleksandar Nikolić” maksimalno su ispoštovali dogovor iz svlačionice i čitavih 40 minuta prosto mleli i na kraju samleli ekipu Valensije.

Pod dirigentskom palicom Fakunda Kampaca sve je mnogo lakše. Filip Petrušev je bio najbolji Zvezdin igrač i kao i u predhodnom duelu pokazao da mu ekipa iz Španije itekako odgovara. Raduje sasvim drugačiji pristup igri Bena Bentila i Hasana Martina, a na veliko zadovoljstvo prepunog Pionira odličnu sekvencu je imao i Džon Holand. Iako je imao nekih, pre svega, odbrambenih propusta, deluje da i Luka Vildoza počinje da daje znake života.

Prvo poluvreme

Košarkaši Crvene zvezde bolje su otvorili utakmicu. Pogocima sa linije za tri poena Vildoze i Petruševa otišlo se na +6 (17:11). Nažalost, nekoliko krajnje neozbiljnih i loših rešenja i u odbrani i u napadu Luke Vildoze doveli su do toga da gosti uhvate priključak. Reagovao je Duško Ivanović i povukao Argentinca na klupu. Zbog svega toga gosti završavaju prvu četvrtinu sa poenom prednosti (20:21).

Od početka druge deonice pa do samog kraja utakmice, crveno beli su uspostavili svoj ritam. Konsolidovali su odbranu i polako počeli da “melju” protivnika. Fakundo Kampaco je preuzeo ulogu lidera i učinio da svaki igrač izgleda duplo bolje.

Zvezda je u drugoj četvrtini imala maksimalnih +6 posle trojki Holanda i Petruševa, a na odmor se otišlo sa rezultatom 46:41 u korist Beograđana.

Highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com
Drugo poluvreme

Zvezda je još agresivnije ušla u drugo poluvreme. Odlična odbrana i trojka Luke Vildoze u pravom momentu, kao i ofanzivne minijature Filipa Petruševa doveli su do toga da srpski i regionalni šampion prvi put ode na dvocifrenu prednost (53:43).

Španska ekipa je pokušala da odgovori svojim najjačim oružjem – šutem spolja. Ali sve što su uspeli je to da su spustili razliku na -5 (65:60).

Na scenu zatim ponovo stupa Fakundo Kampaco i agresivnom igrom u odbrani i lucidnim rešenjima u napadu odbija poslednji pokušaj Valensije. Utakmica je prelomljena trojkom Džona Holanda kada su crveno beli otišli na tada maksimalnih +12 (76:64).

Valensija više nije imala snage za novi pokušaj povratka, a crveno beli su se potrudili da do kraja utakmice napune koš gostiju do samog vrha i tako obraduju svoje navijače koji su i sinoć pokazali kako košarkaška publika treba da navija. Na kraju je na semaforu Pionira pisalo 92:73.

Najbolji kod Zvezde bio je Filip Petrušev sa 20 poena i sedam skokova, a pratili su ga Ognjen Dobrić sa 16 i Fakundo Kampaco sa 15 poena i 7 asistencija. Luka Vildoza ubacio je 9 poena, Ben Bentil 10, Hasan Martin 7 uz 4 skoka, dok su Luka Mitrović i Džon Holand postigli po 6 poena.

Crvenu zvezdu već u petak očekuje gostovanje poslednjeplasiranoj ekipi Asvela. Meč se igra u Lionu u dvorani Astrobal i početak je zakazan za 21 čas.

Euroleague Standings

2 thought on “Sjajnom timskom igrom do nove evroligaške pobede | Crvena zvezda – Valensija 92:73”