Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale fudbalskog kupa Srbije. Oni su na stadionu “Rajko Mitić” rezultatom 5:0 savladali ekipu Radničkog iz Niša i tako uspešno nastavili odbranu ovog trofeja.

Utakmica je rešena u prvih 45 minuta kada je i postignuto svih pet golova. Poveli su crveno beli u 12. minutu pogotkom Nikole Kneževića, igrača koji na dvojnu registraciju nastupa i za OFK Beograd, potom je mrežu Radničkog pogodio Aleksandar Katai u 17. minutu, a dva minuta kasnije u strelce se upisao i Šerif Endiaje.

Vladimir Lučić je u 25. minutu povisio na 4:0, a konačan rezultat postavio je Žan Filip Kraso sa penala u 38. minutu.

U poluvremenu oba trenera napravili su po četiri izmene i to je, po svemu sudeći, uticalo na to da u igri bez puno uzbuđenja više ne bude golova.

1 : 0 | Knežević

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

2 : 0 | Katai

3 : 0 | Endiaje

4 : 0 | Lučić

5 : 0 | Kraso

Ovom pobedom Zvezda se našla u krugu od osam ekipa koje nastavljaju borbu za trofej u kupu, a pored crveno belih dalje su se plasirale i ekipe Vojvodine, Čukaričkog, Voždovca, Vršca, Radničkog 1923 i Novog Pazara. Poslednji učesnik četvrtfinala biće poznat danas posle utakmice između Partizana i Grafičara.

Barak Bahar: Bila nam je potrebna ovakava utakmica !

Nakon ove ubedljive pobede svoje utiske je izneo i šef struke Crvene zvezde – Barak Bahar

Bila nam je potrebna ovakva utakmica. Golovi nam veoma znače na polju samopouzdanja. Dosta mladih igrača je nastupilo na današnjem meču i bili su zaista dobri, zadovoljan sam. Moramo da prikažemo isti pristup i u subotu.

Nije bitno ko igra, važno nam je da svaki igrač koji dobije priliku pokaže stav na terenu, onda će rezultat biti kao danas. Neophodno je da nastavimo da pružamo dobre partije.

Hvala i navijačima koji su danas bili na Marakani. Zagrejali su nas, s obzirom da je veoma hladno. Pružili su nam podršku, ali su nam potrebni i subotu, očekujemo ih – završio je izraelski stručnjak.

Game stats
crvenazvezdabeograd.com

Crvena zvezda – Radnički 5:0 (5:0)

Stadion: “Rajko Mitić”.

Sudija: Nikola Radaković.

Strelci: Knežević u 12, Katai u 17, Endiaje u 19, Lučić u 25. i Kraso u 37. minutu.

Žuti kartoni: Knežević (Crvena zvezda), Ajad (Radnički).

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Spajić (od 46. Degenek), Dragović, Nikolić (od 46. Maksimović), Stamenić, Knežević, Kraso (od 46. Šljivić), Lučić (od 46. Mitrović), Katai (od 61. Kabić), Endiaje.

Rezerve: Popović, Degenek, Điga, Mijailović, Kangva, Hvang, Šljivić, Maksimović, Kabić, Mitrović, Olanjinka.

Radnički: Stevanović, Frej, Jamkam (od 46. Vlajković), Vojnović (od 46. Bakić), Stojanović (od 46. Petrović), Stajić, Ajad, Traore (od 46. Pejović), Cvetković, Marjanović (od 61. Belaković), Ivelja.

Rezerve: Kitanović, Petrović, Škrbić, Pejović, Belaković, Nimaga, Vlajković, Bakić, Jovanović, Mesarović, Petrov.

Naredni meč crveno beli igraju u subotu (9. decembar, 16.00 h) na Marakani kada u okviru Superlige Srbije na naš najveći stadion dolazi ekipa Mladosti iz Lučana.