Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša rezultatom 1:0 u okviru 10.kola Superlige Srbije. Pred tačno 9.152 navijača, na popularnoj beogradskoj Marakani, jedini strelac na utakmici bio je Mirko Ivanić u 13.minutu. Tako su crveno beli osvojili tri boda i nastavili trku za prvo mesto sa ekipama TSC-a i Partizana.

Sve što je vredelo na ovom meču desilo se u 13.minutu kada je pao gol i u 31.minutu kada su navijači Crvene zvezde sa Severne tribine odali počast nastradaloj braći sa Kosova i Metohije kod manastira Banjska, a pre svega trideset jednogodišnjem Stefanu Nedeljkoviću iz Zvečana, osvedočenom navijaču crveno belih čiji je portret ponosno istaknut na tribini.

Zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com
Prvo poluvreme

Jesu puleni Baraka Bahara startovali maksimalno motivisano iz čega je i proizašao, ispostaviće se na kraju, pobednički pogodak. Nakon gola sve je utihnulo. Sporadični i stihijski napadi crveno belih, visoki presing koji je ponovo protivniku otvarao mnogo mogućnosti za ozbiljne kontraudare, vrlo malo šansi, nedorečenost u završnicama akcija, sve je to krasilo igru Crvene zvezde tokom čitavog meča.

U 21.minutu šansu iz kornera imao je Mijailović, dok je Endiaj nešto kasnije promašio čitav fudbal u srcu kaznenog prostora. Do kraja poluvremena zabeležili smo i pokušajeve Ivanića i Stamenića sa distance i polušansu Endiaja na kraju poluvremena.

Drugo poluvreme

Menjao je Bahar u pauzi, ušli su Lučić, Olajinka i Rodić umesto Bukarija, Krasoa i Mitrovića, a pred kraj susreta i Kangva je zamenoi, očigledno fizički još nespremnog, Hvanga.

Ipak to nije donelo neki boljitak u igri crveno belih. Najbliži golu u drugom poluvremenu fudbaleri Crvene zvezde bili su u 57.minutu kada je Mirko Ivanić uzdrmao prečku gostujućeg golmana Rosića.

Kako se bližio kraj susreta očigledan je bio energetski pad ekipe iz Ljutice Bogdana, tako da su navijači srpskog šampiona strepeli za konačni rezultat obzirom da se Nišlije nisu predevale do samog kraja utakmice.

Sve u svemu, važna tri boda i, obzirom kako tim trenutno na terenu izgleda, velika briga za trenera Bahara i njegov stručni štab pred, možemo slobodno reći, utakmicu sezone koju Crvena zvezda igra protiv Jang Bojsa u okviru Lige šampiona.

Nekog vremena i prostora za veće korekcije i nema, obzirom da se taj duel igra se u sredu, 4.oktobra, na Marakani, sa početkom od 21 čas.