Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet prosto su zgromili ekipu berlinske Albe u polufinalu Magenta Sport Kupa koji se ovog vikenda igra u Minhenu. Oni su u polufinalu ovog pripremnog turnira, rezultatom 74:56 (18:17, 22:19, 16:10, 18:10,) savladali nemačkog predstavnika u Evroligi i tako se plasirali u borbu za trofej gde će im protivnik biti ekipa Bajerna koja je u drugoj utakmici savladala Virtus rezultatom 76:73. Finale je na programu sutra od 18:00 časova.

Navijači Crvene zvede mogli su prvi put da vide u crveno belom dresu Miloša Teodosića, Jaga Mateusa, Marka Simonovića, kao i povratnika Nemanju Bjelicu.

Ekipa Albe uspela je da bude konkuretna samo u prva tri minuta ovog duela. Nakon toga, puleni Duška Ivanovića su preuzeli potpuni kontrolu nad utakmicom. Imponovala je, pre svega, odbrana, ali smo bili svedoci i magije Miloša Teodosića koji je svojim vanvremenskim asistencijama razigravao saigrače.

Kuriozitet je da je svaku četvrtinu rešio tim sa Malog Kalemegdana u svoju korist.

Na poluvremenu je Zvezda imala četiri poena prednosti (40:36), da bi u trećem kvartalu pojačala ritam i otišla na dvocifreni plus (56:46).

Bila je to najava apsolutne dominacije u poslednjoj deonici, u kojoj je Zvezda imala i ogromnih +22 (70:48).

Najefikasniji u beogradskom timu bio je Luka Mitrović sa 16 poena (7-8 iz igre) i 6 skokova, dvocifren je bio i Adam Hanga sa 10 poena (4-5 iz igre, 2sk, 2ast), a Miloš Teodosić upisao je 4 poena i čak 7 asistencija.

Game highlights

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Finale se igra sutra od 18 časova, a direktan prenos možete pratiti na TV Arena sport, kao i na sledećem linku: