Fudbaleri Crvene zvezde danas su pobedom nad TSC-om od 2:1 i matematički overili novu titulu šampiona Srbije u fudbalu…

Ovo je crveno belima 35. titula šampiona države u svojoj bogatoj istoriji i ujedno sedma u nizu. Zvezda je, nakon poraza svog najbližeg konkurenta i večitog rivala, današnjom pobedom stekla 14. bodova prednosti i time i matematički osigurala prvo mesto.

Strelci na današnjem susretu, za ekipu koju sa klupe predvodi Vladan Milojević, bili su Piter Olajinka i Šerif Endiaje. Asistenciju je upisao Hwang In Bom.

Veliku borbu na sredini terena gledali smo u prvom delu meča, koji je dodatno bio otežan velikim pljuskom koji je trajao gotovo svih prvih 45 minuta. Videli smo nekoliko polušansi sa obe strane, a najbolju priliku imao je Hwang čiji se udarac sa distance odbio od prečke golmana gostiju.

U drugom delu igre videli smo i golove. U 55. minutu zapretio je Hvang, a Ilić izbacio loptu u korner. Reprezentativac Južne Koreje je potom sjajno centrirao iz ugla za Pitera Olanjinku, koji je udarcem glavom uspeo da matira golmana TSC-a poslavši loptu pod prečku. Međutim, TSC je uspeo da poravna rezultat pet minuta kasnije. Nije poremetio Crvenu zvezdu primljen pogodak, pa je do novog vođstva Crvena zvezda došla u 76. minutu kada je po desnoj strani probio Mimović i proigrao Rodića na drugoj stativi, čiji je izblokiran šut završio na stativi, a na odbitak je natrčao Šerif Endiaje i zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:1 za beogradsku ekipu.

Piter Olayinka | 1:0