Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su ekipu Cibone u 7.kolu ABA Lige rezultatom 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7). Za razliku od predhodne utakmice Evrolige kada su crveno beli od samog starta krenuli u jaku defanzivu, ovoga puta stvar je bila obrnuta. Trener Duško Ivanović, na svom debiju u ABA Ligi kao novi strateg tima sa Malog Kalemegdana, sjajno je dozirao pritisak na protivnika čime je krajnji rezultat bio da je ekipa iz Zagreba u drugom delu igre postigla samo 15 poena.

Meč u Pioniru pratilo je oko 2500 gledalaca, a crveno bele je do pobede vodio sjajni Nemanja Nedović (MVP susreta) sa indexom korisnosti +30 (24 poena i 2 asistencije).

Prvo poluvreme

Crvena zvezda je počela utakmicu, kao i što smo konstatovali, nešto mekše na defanzivnom planu, brzo su crveno beli napravili osetniju prednost ali su nešto prazniji minuti u napadu sprečili domaće da se odvoje na veću prednost. Videli smo izuzetno mali broj poena u uvodnim minutima susreta, nakon čega su se gosti iz Zagreba opustili i krenuli da igraju nešto konkretnije. Cibona je uspela da napravi mini seriju i čak prvi put i povede na susretu, ali je sjajnim potezima Filipa Petruševa ekipa Duška Ivanovića ipak uspela da nakon deset mintua košarke odnese prednost – 21:20.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Druga deonica prošla u je znaku Nemanje Nedovića! Konačno je zaigrao onako kako se to od njega očekuje i sa tri vezane trojke uspeo da odlepi Zvezdu na, u tim trnucima, velikih osam poena prednosti. To je svakako dobra vest za Duška Ivanovića, pošto je nekadašnji bek brojnih evropskih ekipa projektovan da bude lider ovogodišnjeg sastava crveno belih. Na njegovim krilima, uz još nekoliko dobrih poteza Petruševa, domaća ekipa uspela je da dođe do prve dvocifrene prednosti na meču. To je opustilo i ostatak tima, koji je preko Bentila i Ivanovića uspeo da dođe do maksimalnih plus 16. Cibona je uspela da smanji prednost u nekoj meri, ali je trojkom Luke Vildoze srpski i regionalni šampion na poluvreme otišao sa prednošću od 12 poena – 50:38.

Drugo poluvreme

Već početkom drugog poluvremena postalo je jasno da Crvena zvezda mora što pre da se odlepi na komotniju razliku kako bi mogla da mirnije uđe u finiš susreta. Tako je i bilo, ekipa Duška Ivanovića još jednom je pokazala da poseduje izuzetan kvalitet, te je brzom serijom 10:0 preko Nedovića i Mitrovića domaći sastav došao do ogromnih 20 poena prednosti. U tom momentu utakmica je bila rešena, meč prelomljen, a ekipa iz Zagreba više nije imala nijedan odgovor na Zvezdinu odbranu i napadačku raznovrsnost.

Crveno beli su početkom četvrte četvrtine trojkom Ognjena Dobrića otišli i na velikih 30 poena prednosti, pa je jedino pitanje koje je stajalo iznad ove utakmice bio konačan rezultat, a on je na kraju glasio velikih 92:53.

Na kraju dva detalja koja su dodatno obeležila ovaj meč. Pre svega, Zvezdin strateg je dao puno prostora Ognjenu Dobriću tokom čitave utakmice. Očigledno je da se popularni Šegi muči sa procentima šuta i uopšte – stavom na terenu, osetila je to publika i tokom ovog duela davala dodatni vetar u leđa reprezentativnom beku. Drugi detalj je bio vrlo upečatljiv i dao je do znanja ko je i šta je Duško Ivanović Naime, u poslednjoj denici, na terenu se našao Nemanja Nedović koji iz prvog kontakta pogađa tri poena i nakon toga biva ekspresno zamenjen jer nije odigrana akcija koja je dogovorena što je kasnije i Ivanović potvrdio na konferenciji za medije. Sve u svemu čeka nas vrlo interesantan i obećavajući nastavak sezone.