Malo ko se nadao ovome! Velika pobeda Crvene zvezde Meridianbet u Istanbulu! Iako su iz Beograda ispraćeni skoro bez ikakve doze optimizma i vere u pobedu, košarkaši tima sa Malog Kalemegdana odigrali su skoro pa savršenu utakmicu i slavili protiv velikog favorita Fenerbahčea rezultatom 85:76. Tako su crveno beli, posle odigranih 18. evroligaških kola na skoru od 7 pobeda i ovim trijumfom ponovo odškrinuli vrata plejina.

Iako su izabranici Janisa Sferopulosa sinoć prikazali fantastičnu timsku igru na obe strane terena najzaslužniji za pobedu bili su, pre svih, Džoel Bolomboj koji je postigao 24 poena uz 6 skokova, kao i Rokas Giedraitis sa datih 19 poena i čak 7 skokova.

U startnoj petorci našao se i Nikola Topić koji je posle početne treme pokazao da se ne plaši evroligaškog izazova. U igri je proveo 20 minuta i postigao 4 poena i ostvario 4 asistencije. Sinoć je skoro pa svaki igrač koji se našao na terenu dao svoj maksimum i imao svoje uspešne sekvence. Tako je Adam Hanga pogodio u nekoliko navrata kada je bilo bitno i na kraju upisao 12 poena uz 4 skoka. Slobodno možemo reći da su na kraju meč prelomili kapiten Branko Lazić, koji je postigao 8 poena i čije su dve trojke uz ulaz za dva potpuno preokrenuli situaciju na vodenicu crveno belih, te Miloš Teodosić koji je trojkom bez pardona odbio poslednji napad domaćina.

Treba napomenuti da za Zvezdu sinoć nije igrao Luka Mitrović koji je u prošlom kolu protiv Panatinaikosa doživeo lakšu povredu kolena.

Tok meča

Crveno beli su čvrsto ušli u meč i nakon pet minuta igre imali tri poena prednosti (14:11), ali nakon tajmauta Fenerbahče je zaigrao bolje, preokrenuo rezultat, i nakon trojke Dorsija na prvu pauzu otišao sa osam poena prednosti (18:26).

Crvena zvezda je serijom 6:0 početkom druge deonice uspela da se rezultatski vrati u meč i Jasikevičijus je bio prinuđen da zatraži novi tajm aut. Nakon toga domaćin je vezao pet poena i ponovo stigao do sigurne prednosti (24:33). Crveno beli su defanzivno odigrali odlično u drugoj četvrtini, primili samo devet poena i zahvaljujući sjajnoj odbrani na poluvreme otišli sa samo poenom zaostatka (34:35).

U nastavku meča domaća ekipa je zaigrala bolje u napadu i posle tri minuta igre ponovo stigla do osam poena prednosti (38:46). Zvezda je zahvaljući dobroj igri u odbrani uspela da zaustavi nalet Fenerbahčea i da se u potpunosti vrati u meč i u poslednju deonicu uđe sa rezultatskim egalom (57:57).

Posle dva minuta igre u poslednjem kvartalu tim sa malog Kalemegdana stiže do prve veće prednosti od šest poena (66:60). Trener domaće ekipe ponovo je bio prinuđen da zatraži minut odmora, ali bez nekog većeg uspeha. Zvezda je nastavila sa dobrom igrom i na tri i po minuta do kraja imala osam poena prednosti (73:65).

Crveno beli su nakon trojke Miloša Teodosića, na nešto više od dva minuta do kraja, stigli i do maksimalnih plus devet (76:67) i tu prednost zadržali do kraja meča.

Game highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Ova pobeda može da znači pravu prekretnicu u sezoni, a da je to tako košarkaši Crvene zvezde mogu da pokažu i dokažu već sutra kada je na programu večiti derbi koji se igra u Štark Areni sa početkom od 20 časova i u kojoj su crveno beli nominalno domaćini.