Pred oko 6500 navijača u Pioniru, košarkaši Crvene zvezde mts, u 12.kolu ABA lige, savladali su ekipu Borca iz Čačaka rezultatom 86:57. Iako se utakmica odigrala u neobičnom terminu, skoro pa prepuna hala “Aleksandar Nikolić” mogla je da uživa u magiji Fakunda Kampaca koji je sinoć pokazao zašto je jedan od najboljih plejmejkera na svetu. On je za 19 minuta, koliko je proveo na parketu, upisao 11 poena, 3 skoka i podelio 5 asistencija koje su beogradsku publiku u pojedinim momentima ostavljale bez daha.

Pored Kampaca sjajne partije su pružili Filip Petrušev, Ognjen Dobrić i Stefan Lazarević. Ono što je opšti utisak je to da će uz omalenog Argentinca ekipa rasti i da će se svaki igrač dodatno unaprediti.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Tok meča

Od samog starta utakmice, kako je to i najavio Zvezdin strateg Duško Ivanović, crveno beli su stavili do znanja gostima iz Čačka da se oni pitaju. Kontrolisao je tim sa Malog Kalemegdana u potpunosti tok meča i u jednom trenutku razlika je otišla na komotnih +15.

Svega smo, sa uživanjem mogli da vidimo. Lucidne asistencije Kampaca, zakucavanja, bekdor poentiranja, trojke. Međutim, Borac je odlučio da skupo proda svoju kožu. Malo po malo stizali su prednost domaćina, da bi sredinom treće četvrtine stigli na -4.

Trenutak opuštanja prepoznao je Duško Ivanović, koji tajm autom seče seriju gostiju i na parket izvodi petorku Marković, Petrušev, Holand, Dobrić i Mitrović koja u kratkom vremenskom periodu zaključava sve prilaze košu, a u napadu ostvaruje +15 razlike. To je ujedno bio i kraj svih nadanja ekipe iz Čačka.

U poslednjoj četvrtini gledali smo košarkaški tango Fakunda Kampaca za potpuno oduševljenje publike u Pioniru. Na kraju je rezultat bio velikih +29 za Crvenu zvezdu.

Crveno beli su tako zadržali lidersku poziciju na tabeli sa deset pobeda uz jedan poraz u regionalnoj ligi.

Duško Ivanović je sinoć odmarao Nemanju Nedovića, a raduje i informacija da bi uskoro u pun trenažni proces mogao da se uključi Nikola Ivanović.

Košarkaši Crvene zvezde sada se okreću poslednjoj utakmici u ovoj godini kada u petak 30.12. dočekuju ekipu Barselone u okviru 16.kola Evrolige.