Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su u trećem kolu Evrolige. Monako, koji sa klupe predvodi Saša Obradović, slavio je u prepunoj Areni rezultatom 82:76 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18)

Kneževi su za nijansu bili bolji i skoncentrisaniji, posebno u poslednjem kvartalu utakmice, od beograđana sa Malog Kalemegdana, što je bilo dovoljno za njihov prvi trijumf ove sezone u najkvalitetnijem evropskom klupskom košarkaškom takmičenju.

Sada i Crvena zvezda i Monako imaju identičan ovosezonski evroligaški skor (1:2).

Crveno beli su nešto slabije ušli u utakmicu. Bilo im je potrebno dva i po minuta da ubaci prve poene, ali kada su to učinili preko Adama Hange, videli smo pravi festival trojki Gedrasa Giedraitisa, čak četiri bez promašaja, i zahvaljujući njemu tim sa Malog Kalemegdana imao je +9 na kraju prve deonice (23:14).

Ipak, imao je Monako odličan odgovor u prvoj polovini drugog kvartala, sjajan u tim trenucima bio je, a ko drugi, nego Majk Džejms, nerešiva enigma za odbranu Crvene zvezde tokom čitavog meča, koji pogađa dve trojke. Priključio mu se i Outara i gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist (29:31).

Ipak ekipa Duška Ivanovića stiče četiri poena prednosti (37:33), ali je i Monako uzvratio serijom 5:0 (38:37).

Nakon tajm auta crnogorskog stručnjaka crveno beli ponovo uzvraćaju i prave seriju 7:0 i na poluvremenu vode (44:38).

crvenazvezdabeograd.com

Monako odlično otvara drugo poluvreme i serijom 7:0 ponovo preokreće rezultat u svoju korist (45:44).

Domaćin je u tim trenucima bio poprilično loš u odbrani, a kad je crveno belima stao i napad, ekipa iz kneževine odlazi na pet poena viška (53:58).

Na scenu stupa ličnim greškama opterćen Miloš Teodosić koji pogađa za tri poena, a potom u saradnji sa Džoelom Bolombojom pravi mini seriju za -1 (63:64).

Crvena zvezda odlično započinje poslednji kvartal i dolazi do četiri poena prednosti (70:66). Međutim, usledio je veliki pad i koncentracije i snage. Crveno beli ispuštaju konce utakmice iz svojih ruku, najviše zahvaljujući očajnom sekvencom Šabaza Nejpira koji maši šut za tri, a potom pravi i tri greške u napadu i gosti vode 74:70 što prelama utakmicu na vodenicu ekipe Saše Obradovića.

Do kraja meča crveno beli nisu uspeli rezultatski da se vrate i Monako je upisao prvi trijumf ove sezone u Evroligi.

Game highlights

Crvena zvezda vs Monaco | crvenazvezdabeograd.com

Dvocifreni u ekipi Crvene zvezde bili su Rokas Giedraitis (20 poena), Nemanja Nedović (15 poena) i Džoel Bolomboj (11 poena). Igrač utakmice svakako je bio Majk Džejms sa ostvarenih 18 poena.

Vremena za odmor nema jer u toku je dupla evroligaška nedelja. Crveno beli već sutra od 20:30 igraju utakmicu četvrtog kola ovog takmičenja protiv Virtusa u Bolonji.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu.