Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet ponovili su stare boljke iz predhodnih duela koji se igraju u Kaunasu. Oni su (ne)zasluženo poraženi u meču drugog kola Evrolige rezultatom 79:74 od ekipe Žalgirisa, iako su imali potpunu kontrolu utakmice do pred sam kraj kada nisu uspeli da odgovore na napadačku seriju domaćina od 10:0.

Ovaj poraz je teško pao svim prvotimcima ekipe sa Malog Kalemegdana što se može videti i po izjavama koje su dali nakon završetka utakmice.

Luka Mitrović
zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com
Preslikana utakmica svake godine u Kaunasu. Prvih pet minuta je bilo zaista loše, znali smo da će Žalgiris izaći onako kako je izašao, sa dosta energije, agresivno u odbrani i nismo na početku odgovorili, ali srećom uspeli smo da se vratimo, da okrenemo rezultat u našu korist i eto imali smo neku osetniju prednost na kraju treće deonice. Početak treće deonice je bio kritičan i opet neka dva tri minuta se istopila prednost, oni su vratili samopouzdanje, ubacili šuteve i fizički bili bolji od nas u tih poslednjih 10 minuta i to je ovaj osnovni razlog njihove pobede.

Da li je publika uticala na loših poslednjih deset minuta poslednje četvrtine?

Pravo da vam kažem kad smo vodili tih 10 razlike, nismo osetili neki pritisak, ipak je ovo iskusna ekipa koja je odigrala mnogo utakmicama pred prilično boljim navijačima. Možda je bio faktor koji je više uticao na njih, ali na nas i ne toliko.

Slede izazovi u ABA ligi, pa duplo evroligaško kolo…

Prekosutra je već utakmica ABA lige, onda duplo kolo Evrolige. Osnovni cilj je sada oporaviti se što je bolje moguće i spremiti te utakmice, analizirati malo šta je bilo loše, šta može da bude bolje, šta je bilo dobro, sa čim treba da nastavimo da radimo i idemo dalje, početak je sezone, tako utakmica se ređaju kao na traci, nema puno vremena ni za radovanje ni tugovanje – završio je najbolji igrač Crvene zvezde na ovom susretu.
Rokas Giedraitis
Kontrolisali smo nekih 30 minuta utakmice. Imali smo igru, ali očigledno se nešto desilo. Izgledalo je kao da igramo istu košarku, ništa nismo menjali, ali oni su počeli da postižu poene, a onda publika poludi, podigne energiju i to se desi. Moramo, ne znam, ponekad malo usporiti, produžiti igru. I da, mislim da je jedan od problema bio na promeni odbrane, oni počnu da preuzimaju i onda mi ne znamo šta da radimo. To je bio veliki problem.

Bio sam možda malo nervozniji, ali ne verujem da je uticalo na moju igru, da imam problem ili tako nešto. Želeo sam da pobedimo. Moraćemo da odgledamo video sa ove utakmice. Prvu i poslednjiu četvrtinu. Tu je nekih sedam-osam minuta bilo loše. Pokušaćemo da popravimo te izgubljene lopte. Bilo je i dobrih stvari, kontrolisali smo igru, sve je bilo u našim rukama.

Mnogo sam želeo pobedu ovde u Litvaniji

Sad se osećam tužno, jer nisam pobedio. Imali smo šansu, žao mi je. Okrećemo se narednoj utakmici i pokušaćemo da pobedimo – završio je vidno utučeni Rokas.
Nemanja Nedović
Nemanja Nedović | crvenazvezdabeograd.com
Bilo je baš iscrpljujuće. Ovo je možda i najzahtevnija utakmica u toku sezone. Žalgiris je zaista čvrsta ekipa i ne odustaju nikada. Krivo mi je što smo izgubili. Mislim da smo odgovorili na tu njihovu čvrstinu i agresivnost, kontrolisali manje-više utakmicu 35 minuta i onda tih 5 minuta… Nije sve bilo ni do nas. Ulazili su im neki šutevi iz pada, pa onda odskače lopta po obruču tri, četiri puta. Ostaje žal, teško je igrati ovde, ali idemo dalje.

Teško je objasniti šta se desilo sa ekipom u poslednjih pet minuta…

Malo je kombinacija svega. Kada treba da prelomimo utakmicu, baš zato sam spomenuo te nihove šuteve, koji su ulazili. Odradimo sve što je do nas, a onda čovek šutne iz pada i da koš. To im da samopouzdanje, sudijski kriterijum se promeni, oni dozvole “tuču” koja se ne vidi golim okom. Mnogo je teško igrati protiv toga. Kombinacija svega. Baš je naporno. Njihova tri, četiri igrača se zaleću na skok u napadu. Traže igru za Ulanovasa, za nas manje igrače je to iscrpno. Borili smo se, dali sve od sebe. Nekad moraš da priznaš, da su zaslužili pobedu.

Ipak, ovo je veliko iskustvo za nas. To je svima jasno. Ovo je tek druga utakmica u Evroligi. Retko ko će se naigrati ovde od ostalih ekipa. Sigurno će nam pomoći da se skupimo, pokažemo reakciju, da analiziramo utakmicu i ispravimo greške koje će se ponavljati u sezoni, ali je bitno da ih bude što manje – završio je Zvezdin bek.

Zvezdu već sutra (nedelja 15.oktobar, 18 časova) očekuje abaligaški duel sa domaćim Borcem, a nakon toga sledi dupla evroligaška nedelja gde crveno beli, prvo u sredu, dočekuju ekipu Monaka, a potom u petak sledi gostovanje ekipi Virtusa u Bolonji.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu.